Міністерство економіки України

МРГ схвалила пропозиції секторальних санкцій проти російських та білоруських банків
17.12.2022 | 11:32 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації санкційної політики рекомендувала подати на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування секторальних санкцій до усіх фінансових, у тому числі банківських установ рф та рб.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні МРГ 16 грудня 2022 року.

«Продовжуємо системну роботу над посиленням санкцій. Сьогодні МРГ підтримала пропозиції Національного банку України щодо секторальних санкцій проти банківської системи держави-терориста. Нехай агресор це вважає нашою відповіддю за сьогоднішні ракетні удари по критичній інфраструктурі», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко, яка є головою санкційної групи.

Застосування секторальних санкцій до фінансового сектору рф та рб сприятиме мінімізації можливостей та/або ризиків уникнення застосованих персональних санкцій із залученням інших несанкційних осіб та буде потужним сигналом для іноземних країн щодо чіткої та категоричної позиції України у сфері санкційної політики.

Також, згідно з рішенням МРГ, після доопрацювання та верифікації до РНБОУ будуть подані пропозиції щодо запровадження персональних санкцій проти керівників найбільших банків рф.

Згідно із Законом України «Про санкції» рішення щодо запровадження секторальних санкцій приймається Радою національної безпеки та оборони України, вводиться в дію указом Президента України та затверджується протягом 48 годин з дня видання указу постановою Верховної Ради. Відповідне рішення набирає чинності з моменту прийняття постанови ВР і є обов’язковим до виконання.

Нагадаємо, 16 грудня рішення щодо запровадження 9-го пакету санкцій було ухвалено Європейським Союзом. Зокрема, пакет також містить санкції проти російських банків.

Напередодні санкції щодо низки осіб, зокрема російського олігарха Володимира Потаніна, ухвалили Сполучені Штати Америки.