З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Дмитро Мироненко - підприємець з Полтави, рік тому відкрив в місті ліцензовану клініку – реабілітаційний центр, де проводять лікування та реабілітацію людей з проблемами опорно-рухового апарату.
"У нас є ліцензія на надання медичних послуг, працюють профільні лікарі, як-от лікар фізичної та реабілітаційної медицини, невролог. Клініка займається фізичною терапією (відновленням руху). Також у нас є лікування за допомогою фізіотерапевтичних апаратів – ударно-хвильова, магнітна, лазерна терапія, електростимуляція та інші", – пояснює Дмитро.
Клініка може одночасно приймати понад 10 людей на годину. Зокрема, 5 пацієнтів у відділі фізичної терапії та 4 – у кабінеті лікувальної фізіотерапії. Також у клініці є два масажних кабінети.
Розширити спектр послуг клініки вдалося завдяки грантовій програмі “Власна справа”. На грантові кошти Дмитро придбав додаткове обладнання для реабілітації – спеціальні тренажери для кінезотерапії ("лікування рухом" – напрямок фізичної терапії, який передбачає виконання активних і пасивних рухів, певних вправ лікувальної гімнастики та роботи на тренажерах для досягнення терапевтичного результату).
"Ми розширилися, переїхали у більше приміщення. Тому на першому етапі грантові кошти дуже допомогли. До розширення ми працювали як центр реабілітації, не мали медичної ліцензії, тож не займалися лікуванням, а лише профілактикою і вторинною допомогою пацієнтам. Наприклад, покращенням руху, зменшенням болю шляхом фізичних активностей за рекомендацією лікаря", – розповів Дмитро.
Грант також частково покрив вартість оренди нового приміщення. До участі у програмі підприємець орендував приміщення площею 90 кв.м, де робоча зона займала близько 50 кв.м. Зараз він орендує приміщення площею понад 200 квадратних метрів, а робоча зона займає близько 120 кв.м.
За останній рік медзаклад розширився до 9 працівників. Після отримання гранту на роботу взяли ще двох спеціалістів – адміністратора та асистента фізичного терапевта. Згодом найняли ще кількох працівників.
"За рік до нас приходить близько 1000 нових пацієнтів. Якщо говорити про загальну практику, то ми допомогли уже більш ніж 3000 людей. За період після отримання гранту пацієнтами клініки стали понад 1500 людей", – каже засновник клініки.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.