5 грудня, під час Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китаю підписано План дій Україна - КНР з реалізації ініціативи спільної побудови «Економічного поясу Великого шовкового шляху» та «Морського шовкового шляху ХХІ ст.». Згаданий документ є дорожньою картою та наступними кроками щодо участі України у цьому глобальному проекті.
“Реалізація ініціативи важлива для належного місця України у глобальному ланцюгу руху товарів “Схід-Захід”. Це сприятиме повноцінному використанню потенціалу китайсько-українськогої торгівлі, зростанню експорту до Азійського регіону, а також на ринки третіх країн”, - прокоментувала результати засідання заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України Наталія Микольська.
Впровадження Плану дій:
- підвищить частку високотехнологічної продукції та продукції з високою доданою вартістю у двосторонній торгівлі;
- сприятиме взаємовигідному співробітництву між підприємствами та фінансовими установами обох держав;
- активізує інвестиційне співробітництво в авіаційній галузі, транспортному, енергетичному, машинобудівному секторах, харчовій та хімічній промисловості;
- інтенсифікує розвиток мультимодальних контейнерних перевезень сполученням Китай - Західна Європа транзитом через територію України включаючи маршрут Китай - Казахстан - Азербайджан - Грузія - Україна - Західна Європа;
- поглибить співробітництво у проектуванні та виготовленні обладнання для теплових і атомних електростанцій, модернізації та реконструкції турбінного обладнання;
- підвищить взаємодію між митними органами Китаю та України;
- розвине співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору, зокрема виконання і періодичної актуалізації Програми китайсько-українського співробітництва в космічній сфері на 2016-2020 роки.
За дев'ять місяців 2017 року в експорті до Китаю з’явилося 226 нових товарних підпозицій, а це додаткові $24,1 млн експорту українських товарів.
Найбільше зріс експорт ячменю (+$71 млн), двигунів та генераторів електричних (+$14,6 млн), реакторів ядерних (+$11,7 млн), молочної сироватки, продуктів з натуральних компонентів молока (+$8,1 млн), двигунів турбореактивних (+$6,8 млн).