З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Богдан Шпак – власник швейного виробництва з пошиття військової амуніції у Дніпрі.
На момент повномасштабного вторгнення чоловік перебував за кордоном. Рішення повернутися додому він прийняв миттєво, адже прагнув допомогти країні у важкі часи.
Після повернення додому Богдан заснував благодійний фонд для підтримки захисників та захисниць. Запитів від військових було дуже багато, тому він вирішив співпрацювати з швейним виробництвом та виготовляти амуніцію. Хоча досвіду у цій справі не було, Богдан розумів важливість місії. Поступово налагодивши всі процеси, він почав виготовляти бронежилети та інше необхідне спорядження. Згодом асортимент розширювався, орієнтуючись на потреби військових.
Зі зростанням попиту постало питання: де взяти кошти на нове обладнання, щоб швидше виконувати замовлення? Богдан вирішив скористатися грантовою програмою «Власна Справа» від Міністерства економіки України, щоб придбати нові швейні машинки для виробництва.
Грант він отримав з першого разу і вже працевлаштував трьох нових співробітників. За час роботи швейне виробництво пошило форму для Міністерства оборони України, а також почало розширюватися та виготовляти одяг для українських брендів.
«Грант – це чудова підтримка для тих, хто тільки починає бізнес, можна вважати, що це безвідсотковий кредит, який ти віддаєш податками», - розповідає Богдан.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.