Міністерство економіки України

фото
Інна Мєтєлєва зустрілася з представниками Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні»
21.10.2019 | 19:20 | Прес-служба Мінекономіки

21 жовтня заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва зустрілася з представниками Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Аграрні розписки в Україні» щодо удосконалення законодавства з питань обігу аграрних розписок в Україні.

«Система функціонування аграрних розписок сформована, вона цікава та зрозуміла як постачальникам (кредиторам), так і виробникам (боржникам), адже це можливість отримати необхідні матеріальні ресурси та кошти, щоб почувати себе більш впевнено під час посівної та збиральної кампанії», - зазначила заступниця Міністра Інна Мєтєлєва.

У ході дискусії учасники зустрічі обговорили питання, які передбачають змінити характер відносин з використання аграрних розписок з договірних зобов’язань на операції з цінними паперами шляхом внесення окремих законодавчих змін.

«Зміни до законодавства посилять баланс інтересів боржника і кредитора, а також розширять бізнес-можливості роботи з аграрними розписками, що забезпечить передумови для розвитку рефінансування», - зазначила Лія Сорока, керівник Проекту «Аграрні розписки в Україні».

Найближчим часом передбачається зазначені питання винести на обговорення із стейкхолдерами та заінтересованими центральними органами виконавчої влади з метою формування консолідованої позиції.

Довідково

Від початку 2019 року агровиробниками оформлено 1238 аграрних розписок на суму 8 млрд грн., (на 721 АР та 4,8 млрд грн. більше ніж за відповідний період  2018 року).

Всього, від початку впровадження за рахунок аграрних розписок в аграрний сектор залучено понад 14,5 млрд грн., а їх загальна кількість становить 2116.

По кількості укладених розписок - 60% фінансові, що передбачає відносини у грошовій формі. Середній розмір зобов’язань за однією фінансовою аграрною розпискою – 5,8 млн грн., а за товарною – 8,4 млн гривень.

Більше 130 компаній - кредитують за аграрними розписками, серед яких як українські, так і міжнародні компанії.