Українська економіка перейшла до відновлювального зростання, за прогнозами Мінекономіки, за підсумками року зростання ВВП складе близько 4%. Про це зазначила Перший віцепрем’єр-мністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час дискусійної панелі в рамках заходу “Діалоги про стійкість”, організованого NV.
“Після минулорічного падіння на майже 30%, цього року ми спостерігаємо відновлювальне зростання. На кінець 2023 року та у наступному прогнозуємо зростання ВВП близько 4%. Позитивні тенденції демонструють майже всі сектори. Зокрема, в сільському господарстві фіксуємо зростання врожаю в порівнянні з минулорічним, в промисловості поступово відновлюються темпи виробництва - маємо понад 10% зростання в машинобудуванні, харчовій промисловості, виробництві меблів. Зростає будівництво за рахунок продовження відновлювальних робіт, спостерігається пожвавлення попиту на іпотечну програму єОселя, що, в свою чергу, дасть поштовх для активізації первинного ринку нерухомості”, - розповіла Юлія Свириденко.
За попередніми оперативними оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у вересні становило 9,1% порівняно з вереснем минулого року. У підсумку за січень-вересень 2023 року зростання оцінюється на рівні 5,3%.
За словами Юлії Свириденко, основними джерелами економічного зростання є український бюджет, який в умовах війни значною мірою наповнюється за рахунок міжнародної допомоги, а також програми підтримки бізнесу.
На її думку, Уряд має посилити підтримку бізнесу, тож на наступний рік в бюджет закладається понад 40 млрд грн на програми стимулювання розвитку підприємництва, зокрема на програму доступного кредитування під 5-7-9%, грантові програми на започаткування власної справи та переробних підприємств. Окрім того, вперше в бюджеті будуть передбачені кошти на облаштування індустріальних парків, кошти на гуманітарне розмінування, що дозволить допомогти аграріям, які отримуватимуть компенсацію за закупівлю послуг з розмінування сільгоспземель.