Міністерство економіки України

Європейський Союз офіційно скасував мита на українські товари
04.06.2022 | 12:25 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

4 червня 2022 року набув чинності Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 про тимчасові заходи з лібералізації торгівлі. Це рішення доповнює можливості, які мають українські експортери відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Тепер тарифи, які прописані в Угоді, будуть тимчасово призупинені. Йдеться про: 

  • мита для промислової продукції;
  • призупинення застосування системи вхідних цін для фруктів та овочів;
  • призупинення усіх тарифних квот для сільськогосподарської продукції;
  • призупинення антидемпінгових мит на імпорт товарів походженням з України;
  • призупинення застосування глобальних захисних заходів щодо українських товарів.

 В свою чергу, лібералізація торгових відносин передбачає, що Україна буде дотримуватися європейських правил: походження товарів та відповідних процедур в рамках Угоди про асоціацію, утримання від будь-яких нових обмежень на імпорт з ЄС, повага України до демократичних принципів, прав людини та основних свобод, верховенства права, боротьба з корупцією. Ці нові правила діятимуть рік і допоможуть українським виробникам та експортерам витримати навантаження війни та зміцнити свої позиції на європейському ринку.

Наразі ЄС – найбільший торговельний партнер України. В 2021 році на Євросоюз припадало 39% від загального обсягу торгівлі нашої держави. Обсяг товарообігу зріс на 35% та склав 62,5 млрд доларів. 

Україна експортує до Європейського Союзу, в першу чергу, чорні метали, руди, електромашини, олію та зерно. Лібералізація торгівлі допоможе українським експортерам посилити позиції в цих та інших товарних нішах. 

У разі виникнення додаткових питань щодо умов доступу товарів на ринки сторін у рамках режиму вільної торгівлі Україна–ЄС прохання звертатися на гарячу лінію з надання роз’яснень за телефоном: +38 (044) 596-67-05. Графік роботи: щоденно з 14:00 до 17:00. 

Також звернення можна надсилати на адресу електронної пошти: [email protected].

Підробиці на сайт: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=OJ:L:2022:152:TOC