8 листопада відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань реформування концесійного законодавства при Мінекономрозвитку. Робоча група спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) працюватиме над новою редакцією Закону України «Про концесії».
“Сьогодні передача об’єктів державної власності у концесію регулюється чотирма різними законами, які подекуди суперечать одне одному, - пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів, яка очолює робочу групу. - При цьому в чинному законодавстві не визначені прозорі процедури ініціювання, підготовки концесійних проектів, прийняття рішення щодо доцільності чи недоцільності їх впровадження”.
Нова редакція Закону України «Про концесії» систематизує чинні Закони України, які регулюють здійснення концесій та гармонізує їх із законодавством про державно-приватне партнерство (ДПП). Гармонізації з законодавством про ДПП необхідна, оскільки концесія є однією із форм державно-приватного партнерства.
“Концесія працює в більшості цивілізованих країн і є більш оптимальним способом розпоряджатися державними активами, ніж, наприклад, оренда. У випадку концесії всі капіталовкладення в об’єкт належать державі, тому механізм концесії можна і варто застосовувати для портів, доріг, інфраструктурних об’єктів”, - наголошує Юлія Ковалів.
До складу робочої групи увійшли Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Міненерговугілля, Мінрегіон, Мінфін, народні депутати, представники Секретаріатів Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики та Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, заступник бізнес-омбудсмена.