Сьогодні, 20 березня, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська взяла участь у засіданні Моніторингової групи по Україні Комітету з питань міжнародної торгівлі Європейського Парламенту.
Під час засідання було обговорено стан імплементації Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна-ЄС за дворічний період її функціонування, ефект використання Україною додаткових торговельних преференцій, а також стан і перспективи двосторонньої торгівлі між Україною та ЄС.
“Євросоюз - найбільший торговельний партнер України, куди український експорт зростає вже другий рік поспіль. Але основне завдання Уряду - ще більше лібералізувати вихід українського бізнесу на європейський ринок, тому що експорт якісно змінює країну”, - наголосила Наталія Микольська.
За словами Торгового представника України Європейський Парламент в системі прийняття рішень ЄС займає провідне місце, тому діалог про поглиблення співпраці та збільшення українського експорту на європейський ринок потрібно вести саме з представниками Європарламенту.
“Важливо переконувати європейських парламентарів, що український бізнес - наші товари та послуги потрібні європейському споживачу, і що Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС працює не лише з точки зору торгівлі, але й сприяє залученню європейських інвестицій в економіку України”, - зауважила Наталія Микольська.
Підсумовуючи, вона зазначила, що Уряд веде постійний діалог з Європарламентом, тому що питання перегляду Угоди, збільшення квот та їх скасування, перегляд певних виключень з Угоди, належить до компетенції Європарламенту.
Як відомо, зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами ЄС у 2017 році збільшився на 22,5% (або на 8 млрд дол.) по відношенню до 2016 року і склав 43,3 млрд дол. Експорт товарів і послуг до ЄС збільшився на 26,7% (або на 4,2 млрд дол.) і склав 20 млрд дол.
У минулому році найбільше зросли поставки з України до ЄС: руди та концентратів залізних – на $563,2 млн, кукурудзи – на $395 млн, насіння свиріпи – на $356,1 млн, олії соняшникової – на $256,3 млн, феросплавів – на $240,6 млн, проводів ізольованих – на $230,5 млн, напівфабрикатів зі сталі – на $227 млн. На Євросоюз припадає 40,4% нашого зовнішньоторговельного обороту товарів і послуг.
Більше про торгівлю з Євросоюзом в інфографіці за посиланням: http://bit.ly/2GboW4Z.