Уряд України схвалив угоду, яка відкриває програму підтримки України у відновленні її економіки з боку ЄС.
Згідно програми - EU SURE (EU Support to Ukraine to Re-launch the Economy), в 15 регіонах України створять центри розвитку бізнесу, де надаватимуть консультаційну допомогу малим та середнім підприємствам. Об'єм донорської допомоги, яка передбачена програмою EU SURE, становить - 55 млн євро.
Зазначену угоду про підтримку розвитку приватного сектору та економічного відновлення EU SURE підписали Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус та директор східного напрямку політики сусідства Генерального директорату у справах сусідства та переговорів з питань розширення ЄС Герхард Шуманн-Хітцлер.
Першочергово, у новостворених центрах сприятимуть старту бізнесу у таких секторах, як сільське господарство, енергоефективність, екологічне господарювання, підвищення якості суспільних послуг та інфраструктури, інноваційні технології. Тут надаватимуть консультації з юридичних та ринкових питань ведення бізнесу в Україні та за її межами у сучасних умовах.
«Це перша за останні 4-5 років програма підтримки малого та середнього бізнесу загальнонаціонального масштабу в Україні. Ми сподіваємося, що вона допоможе почати новий бізнес тим, хто був змушений починати життя з чистої сторінки на новому місці», - підкреслила Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.
За її словами, одне з головних завдань для центрів підтримки бізнесу, зробити дорогу до Європи для місцевих бізнесменів простішою. Якщо малі та середні підприємці хочуть із зиском для себе виробляти, торгувати чи купувати в ЄС, вони мають використовувати переваги DCFTA - зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом. В цьому їм будуть допомагати консультанти центрів, зазначає заступник Міністра.
Нагадаємо, що в якості додаткових ініціатив, які передбачають допомогу Україні на розвиток малого та середнього бізнесу ЄС планує надати 40 млн євро для фінансування фонду гарантування кредитів. Іншими словами, українські банки отримають додатковий стимул кредитувати розвиток малого та середнього бізнесу. Автори програми очікують, що з ефектом фінансового важеля у 7-8% середні та малі підприємства зможуть отримати позики загальним розміром до 300 млн євро. Ресурси допомоги ЄС буде спрямовано для сприяння участі України у Програмах ЄС “Конкурентоспроможність малих і середніх підприємств” та “Горизонт-2020”.