Міністерство економіки України

Основа нашої експортної стратегії – це передбачуваність, - Тарас Качка
04.06.2021 | 16:25 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

4 червня заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка взяв участь у дискусійній панелі в рамках проведення міжнародної галузевої конференції «GRAIN UKRAINE 2021», під час якої розповів про ключові принципи, які лежать в основі експортної стратегії України. Участь у  заході взяли представники Держпродспоживслужби, аграрних компаній та асоціацій.

«В експортній стратегії України головне не нові географічні пріоритети, а якість роботи. В торговій політиці все відбувається достатньо повільно, але планомірно, так як і на ринку зернових. Важливо розуміти, що зерновий ринок це не ринок «сьогодні на сьогодні», а «сьогодні на 10 років уперед». Я бачу, що і в Уряді, і в бізнесі це розуміння є», - зауважив Тарас Качка.

Заступник Міністр зазначив, що Мінекономіки продовжує працювати з європейськими експертами щодо оновлення Угоди з Євросоюзом, в тому числі її торгової частини. Передбачається, що до Саміту Україна-ЄС, який має відбутися в жовтні цього року, вже буде оновлена тарифна частина.

Тарас Качка наголосив, що при плануванні експортної стратегії потрібно враховувати питання якості та органічності продукції, з точки зору роботи лабораторій, фітосанітарного контролю, а також розвитку логістики всередині країни та ефективної роботи з трейдерами.

«Минулі два маркетингові роки були наповнені великими ваганнями з приводу продовольчої безпеки в середині країни. Але ми пройшли цей час без будь-яких обмежень. Якщо ми хочемо бути ефективними, розбудовувати якісний ринок з точки зору якості зерна, довіри до нього, вміння його зберігати і продавати, то нашою головною стратегією має бути передбачуваність», - підкреслив Тарас Качка.

Довідково:

Конференція GRAIN UKRAINE – міжнародна галузева платформа для діалогу найбільших представників агроринку, керівників українських агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, а також технологічних трендсеттерів в агросфері. Тут обговорюються останні тренди аграрного ринку, а також розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій.