Міністерство економіки України

Нефьодов
Уряд запрошує швейцарські компанії вести бізнес в Україні, - Максим Нефьодов
15.06.2016 | 12:50 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Головним завданням Уряду України є зменшення регуляторного тиску на бізнес і створення сприятливих умов для залучення інвестицій. Про це повідомив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час засідання Спільної торгово-промислової палати Швейцарія-СНД (Joint Chamber of Commerce Switzerland-CIS, JCC) у Цюріху.

В рамках засідання комісії відбувся круглий стіл «Україна: Бізнес-середовище та сектори можливості для швейцарських компаній». Вступне слово перед початком круглого столу зробив Поважний консул України у Швейцарії Джозеф Боллаг. А Гійом Шойрер, Посол Швейцарії в Україні і Молдові, розповів про актуальну політичну і економічну ситуацію в Україні. Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов виступив з презентацією «Україна змінюється: 50 днів нового Уряду».

Максим Нефьодов зазначив, що вже два місяці поспіль в Україні зафіксовано зростання ВВП, що свідчить про початок поступового відновлення економіки. Також вийшла на новий рівень одна з ключових реформ – реформа публічних закупівель. Так, з 1 квітня розпочато повний перехід на електронну систему публічних закупівель ProZorro. А наприкінці травня звершилося офіційне приєднання України до Угоди СОТ про публічні закупівлі GPA, що відкриває величезні можливості для українського бізнесу.

Крім того, стала більш продуктивною взаємодія Уряду і Верховної Ради: за останні декілька тижнів парламент ухвалив низку проектів, важливих для бізнесу, які довгий час знаходились поза увагою депутатів. «Реформи в Україні тривають, і по деяких напрямках ми вже досягли помітних успіхів. Наше головне завдання – максимальна дерегуляція і створення комфортних умов для інвесторів. Ми запрошуємо швейцарські компанії вести бізнес в Україні», - підкреслив Максим Нефьодов.

З доповіддю в рамках круглого столу виступили також Тарас Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України, а також Директор ЄБРР від Швейцарії Хайнц Кауфманн, представники компаній «Ветропак Гостомель», Nomura international, «Сингента» та інші.

До складу Спільної торгово-промислової палати Швейцарія-СНД (Joint Chamber of Commerce Switzerland-CIS, JCC) входять, серед іншого, представники України, Білорусі, Молдови, Казахстану, Таджикистану, Киргизстану, Туркменістану, Узбекистану, Вірменії, Азербайджану і Грузії.

Головне завдання JCC – сприяння економічним відносинам між Швейцарією і Україною, країнами Середньої Азії і Кавказу. Під егідою палати проводяться міжнародні заходи, які наочно демонструють економічні можливості і дозволяють представникам країн-членів JCC обмінюватися досвідом і налагоджувати партнерські відносини.