З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.
Наталя Дзюня - підприємиця з Вінниці, в бізнесі вже 8 років. Її компанія займається виготовленням ламелі та заготовок для виготовлення паркету. Цей бізнес розпочала під впливом свого чоловіка Миколи Доліщука, який є надійною підтримкою та головним натхненником. В час, коли багато чоловіків захищають рідну землю, особливо гостро відчуває нестачу робочих рук. На такому виробництві сильні руки необхідні, зараз задачі розподілені поміж шістьма працівниками.
«Нам треба, щоб закінчилась війна, щоб повернулись люди, котрі розуміють за що працюють. А зараз маємо допомагати армії та працювати задля стабільної економіки», - так налаштована Наталя.
Ще одна задача, яку вона вирішує – нарощення обсягу виробництва, який суттєво впав через війну. До війни компанія активно працювала на експорт - 40-60 тонн продукції щотижня відвантажували в Австрію, Словаччину, Литву, Бельгію та інші європейські країни. А зараз - це максимум 40 тонн продукції в місяць.
Щоб забезпечити стабільність виробництва, Наталя подала заявку на грант для переробних підприємств від Мінекономіки. За грантові кошти придбала сушильну камеру, верстати для виготовлення ламелі та паливних брикетів. В такий спосіб її компанія частково зможе компенсувати експортні втрати та дефіцит кадрів. Брикети в основному реалізовуватимуть в Україні і сусідніх країнах. А з часом цей напрямок має стати таким же прибутковим, як і деревообробка. Наталя активно вивчає ринок і готова розширювати діяльність компанії та забезпечити роботою ще більше людей.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.