8 - 9 грудня 2020 р. відбулось п’яте засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі у режимі відеоконференції м. Київ – м. Брюссель.
Під час інтенсивної дводенної роботи сторонами обговорено комплекс питань, пов’язаних із імплементацією розділу IV “Торгівля та питання пов’язані із торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема технічні бар’єри у торгівлі, митні питання, санітарні та фітосанітарні заходи, питання інтелектуальної власності, публічних закупівель, конкуренції, сфери послуг, торгівлі та сталого розвитку.
Під час заходу особливу увагу приділено узгодженню сторонами подальших кроків щодо перегляду торговельних положень Угоди про асоціацію, оцінки готовності інфраструктури якості до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА), приєднання до Конвенцій про процедуру спільного транзиту та про спрощення формальностей у торгівлі товарами, визнання заходів регіоналізації та зонування хвороб тварин, взаємного відкриття ринків публічних закупівель, наближення українського законодавства до положень asquis ЄС у сфері державної допомоги, інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС, подальшої лібералізації руху капіталу.
На заході сторонами також обговорено результати роботи підкомітету з питань торгівлі та сталого розвитку, підкомітету з питань географічних зазначень, підкомітету з митних питань та підкомітету з питань санітарно-фітосанітарних заходів.
За результатами дискусії констатовано прогрес в імплементації Україною торговельних положень Угоди про асоціацію, а також досягнуто ключових двосторонніх домовленостей, зокрема щодо:
- проведення у 2021 році офіційних консультацій щодо перегляду торговельних положень Угоди про асоціацію;
- наступних кроків стосовно оцінки готовності української інфраструктури якості, необхідної для підписання Угоди АСАА;
- завершення узгодження та підписання у 2021 році рішення Комітету про оновлення додатка XVII «Нормативно-правове наближення» до Угоди про асоціацію;
- подальшого обговорення питання дотримання державами-членами ЄС положень Угоди про асоціацію стосовно взаємного доступу до ринку послуг міжнародних автомобільних перевезень;
- продовження підтримки стороною ЄС заходів України у цифровій та телекомунікаційній сфері;
- заходів стосовно взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та ЄС;
- налагодження комунікації між регуляторами фінансового сектору України та європейськими наглядовими органами.