З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Ярина Розман - переможниця грантової програми для ветеранів та других з подружжя, з міста Рівного. Її історія доводить, що можна створити успішний бізнес, навіть коли обставини складаються проти вас.
Свій перший стоматологічний кабінет Ярина відкрила разом з чоловіком. Початок був нелегким: «Мене вчили лікувати, а формат власного бізнесу був для мене незрозумілим. Але ми з усім розібрались, і я почала приймати своїх перших пацієнтів», — згадує стоматологиня.
Її віра в те, що головне - не те, що ти робиш, а як ти це робиш, виправдалась. Вкладаючи сили та любов у свою роботу, Ярина здобула успіх. Її стоматологічний кабінет під назвою «RozDent» став популярним, а графік — щільним. Це додавало неабиякої впевненості та наснаги працювати далі й розширювати власну справу.
Однак у 2021 році пожежа знищила офіс, в якому жінка пропрацювала 10 років. Це стало тяжким ударом, але завдяки підтримці близьких Ярина не здалася. Вона вирішила відновити бізнес. На початку 2022 року Ярина вже готувалася до відкриття нового кабінету, але війна знову внесла свої корективи: робота з облаштування кабінету була призупинена. Проте попри непрості умови роботи, стоматологиня продовжувала надавати необхідне лікування своїм пацієнтам.
Мобілізація чоловіка стала поштовхом для повноцінного відновлення бізнесу. Ярина побачила інформацію про грантову програму «Власна справа» і вирішила спробувати. Її заявку схвалили з першого разу, і завдяки отриманим коштам грантерка змогла розширити спектр послуг, облаштувати кабінет та закупити необхідні матеріали.
«Грант відкрив для мене нові можливості та надихнув на подальший розвиток», — ділиться підприємиця.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.