З липня Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Аліна Лень була однією з перших, хто отримав мікрогрант за програмою єРобота. За ці кошти у вересні вона відкрила піцерію-пекарню в приміщенні одного з київських торговельних центрів. Особливість закладу в тому, що тут кухарями, піцейола, бариста, пекарями працюють молоді люди з синдромом Дауна та іншими ментальними порушеннями. Щотижня тут також випікають соціальний хліб, який передають для роздачі людям через мережу будиночків Обід без бід, організовану фондом “Життєлюб”.
“У нас дуже багато молоді з інвалідністю, яка не може працевлаштуватись. І в мене виникла ідея відкрити заклад, де вони б могли реалізуватись. Для таких людей робота - це не лише можливість працювати, але ще й можливість вчитись, розвиватись, змінюватись, краще почувати себе в оточуючому середовищі. Тому ми плануємо створити мережу піцерій-пекарень і давати цим людям роботу”, - розповіла Аліна Лень.
Підприємиця також мріє організувати навчальні курси для підготовки майбутніх співробітників, на яких вони могли б отримати допомогу від психологів, здобути кулінарні навички від професійних кухарів. Нині вона шукає приміщення, де можна було б їх проводити, та фінансової підтримки для реалізації цієї ідеї.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через Портал Дія.