До Литви 27-28 липня відбувся офіційний візит керівника Державного резерву України Вадима Мосійчука.
Заплановані зустрічі голови Державного агентства резерву з литовськими колегами відбулися завдяки програмі обміну досвідом з європейськими партнерами в світлі реформування системи резерву України за західним зразком.
В ході візиту голова Держрезерву зустрівся з канцлером Міністерства економіки Литви Гедемінасом Мішкінісом та Генеральним директором Литовського агентства резервів нафтопродуктів Вітаутасом Аранаускасом та представниками кожного з Міністерств, що задіяні у функціонуванні Литовської системи резерву.
«Колеги розповіли про свій досвід ефективного реформування структури резерву відповідно Європейських стандартів. Зокрема, було приділено особливу увагу аналізу законодавчих норм регулювання системи резерву Республіки Литва, що були розроблені згідно Директиви Європейського Союзу. Хочу сказати з упевненістю, що наша реструктуризація це вже не просто зацікавленість або плани на майбутнє, це щоденна робота над новою ефективною моделлю національної системи резервів», - підсумував В. Мосійчук.
У свою чергу, за словами голови Державного резерву України, “литовські колеги наголосили на необхідності більш активного використання Європейського потенціалу для підтримки України, та підкреслили, що обмін досвідом є головним напрямком двостороннього співробітництва”.
«В рамках, визначених Урядом пріоритетів з розвитку системи резерву України, одним із перших кроків є налагодження діалогу з кращими європейськими системами резерву при реформуванні системи державного резерву України», - наголосив голова Державного резерву України Вадим Мосійчук.
Як повідомлялось раніше, в світлі реформування системи резерву України за західним зразком, першим рішенням новопризначеного голови Держрезерву на посаді стало розпорядження провести масштабну інвентаризацію в усіх підприємствах та організаціях, що підпорядковуються агентству.
____________________________
Державне агентство резерву України (Держрезерв) є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державного матеріального резерву. Установа утворена 1 листопада 1991 року на базі Українського територіального управління Комітету з державних матеріальних резервів при Раді Міністрів СРСР.
Держрезерв складається з Центрального апарату та 37 державних підприємств (4 з яких – на окупованій території).