Міністерство економіки України

Під час зустрічі заступника Міністра економіки Віталія Кіндратіва з представниками проекту техдопомоги «Стандарти якості для збільшення торгівлі в країнах Східного партнерства» окреслено основні досягнення та визначено подальші кроки співробітництва з німецькою стороною в рамках проекту
Збільшення експорту, поглиблення ланцюжків створення вартості та налагодження виробництва промислової продукції в секторах під АСАА створять можливості для подальшого економічного розвитку, - Віталій Кіндратів
23.11.2023 | 15:03 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Збільшення експорту, поглиблення ланцюжків створення вартості та налагодження виробництва промислової продукції в секторах під Угоду про «промисловий безвіз» (АСАА) створять можливості для подальшого економічного розвитку. Про це зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів під час  онлайн зустріч з представниками проекту технічної допомоги «Стандарти якості для збільшення торгівлі в країнах Східного партнерства», що реалізується Фізико-технічним інститутом Німеччини (РТВ), яка відбулась 23 листопада 2023 року.

Проект спрямований на розвиток інфраструктури якості в цілому, використання системного підходу для впровадження європейської політики щодо створення нових можливостей для розвитку підприємств, покращення інвестиційного клімату, створення нових можливостей в регіонах. 

«Промисловість України, зокрема, і в трьох пріоритетних секторах під Угоду про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА), має бути відбудована як частина європейських та міжнародних ланцюжків створення вартості з використанням найкращих новітніх технологій. Проект за підтримки РТВ є дуже корисним та перспективним з огляду на забезпечення функціонування національної інфраструктури якості відповідно до європейської найкращої практики та відновлення промисловості України в умовах війни», – підкреслив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів. 

У зустрічі взяли участь представники департаменту технічного регулювання Мінекономіки, а також національного органу стандартизації (УкрНДНЦ), Національного агентства з акредитації України (НААУ), державних підприємств “Укрметртестстандарт” та “Івано-Франківськстандартметрологія”.

У ході зустрічі українською стороною наголошено на важливості реалізації проекту з метою подальшої розбудови української інфраструктури якості та посилення інституційної спроможності установ систем метрології, стандартизації, оцінки відповідності та акредитації.

«Не зважаючи на військову збройну агресію росії проти України та надзвичайно важкі умови для співробітництва, РТВ залишається ключовим партнером Мінекономіки. Мінекономіки на постійній основі відчуває підтримку Німеччини в контексті укладання Угоди АСАА, зокрема, підтримку української інфраструктури якості та пріоритетних секторів з точки зору посилення інституційної спроможності та створення ланцюжків вартості для промислової продукції у цих секторах», – зазначив  директор департаменту технічного регулювання Міністерства економіки України Олександр Панков.

«У рамках співробітництва в секторах під АСАА, у тому числі, важливою є підтримка та розвиток українських випробувальних лабораторій і подальша гармонізація національних стандартів з європейськими. У цьому напрямі також необхідними є кроки щодо набуття повноправного членства України в європейських організаціях зі стандартизації та метрології. Це життєва потреба в умовах необхідності відновлення економіки у післявоєнний період, зокрема, з метою підтримки вітчизняного бізнесу та усіх елементів інфраструктури якості», – наголосив  заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Довідково:

У рамках проектів за підтримки РТВ досягнуто ґрунтовних результатів у сфері інфраструктури якості, які сприяють реалізації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Проектом надано потужну підтримку щодо виконання критеріїв для набуття повноправного членства в Європейській асоціації національних метрологічних установ (EURAMET), зокрема, шляхом сприяння у проведенні калібрування національних еталонів та забезпечення простежуваності калібрувальних та вимірювальних можливостей України до міжнародної системи одиниць SI.

Крім того, налагоджено ефективну співпрацю з НААУ щодо паритетного оцінювання з боку Європейської кооперації з акредитації (ЕА) та проведено низку навчальних заходів для фахівців системи інфраструктури якості.

Під час зустрічі окреслено основні досягнення та визначено подальші кроки співробітництва з німецькою стороною в рамках проекту, зокрема, щодо:

  • формування Дорожньої карти щодо проекту підтримки української метрологічної інфраструктури в рамках післявоєнного відновлення та перебудови в цілому;
  • роботи в напрямі діджиталізації у сферах стандартизації, метрології та акредитації;
  • підтримки національного органу стандартизації щодо процесів оцінювання критеріїв членства в європейських організаціях стандартизації CEN та CENELEC;
  • підтримки компетентності персоналу з акредитації на основі європейського досвіду.