Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону № 5593-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава”. За це рішення сьогодні, 15 липня, проголосувало 251 народний депутат.
Документ було розроблено у співробітництві з ЄБРР та відповідно до Керівних принципів корпоративного управління ОЕСР. Реалізація цього законопроекту сприятиме покращенню управління держпідприємствами та дозволить повноцінно імплементувати сучасні стандарти корпоративного управління в державних компаніях.
«Реформа корпоративного управління - один з ключових пріоритетів Уряду та міністерства. Сьогоднішнє рішення парламенту надзвичайно важливе для продовження реформи, головна мета якої - перетворити держпідприємства на ефективні, конкурентоспроможні та інвестиційно привабливі компанії», - прокоментував Перший віце-прем’єр-міністра України – Міністр економіки України Олексій Любченко.
Так, законопроектом передбачено чітке розмежування функцій держави як власника і функцій наглядових рад. Зокрема, документом пропонується:
-
надати Кабінету Міністрів України повноваження затверджувати Політику державної власності;
-
надати Кабінету Міністрів України повноваження визначати порядок оцінки роботи наглядових рад державних компаній;
-
надати повноваження наглядовим радам щодо призначення та звільнення керівників державних компаній. Передбачається, що Уряд погоджуватиме рішення наглядових рад про призначення та звільнення з посад керівників щодо державних компаній, функції з управління якими він здійснює;
-
визначити, що наглядова рада на основі державної дивідендної політики надає суб’єкту управління пропозиції щодо затвердження дивідендів;
-
визначити, що винагорода наглядової ради та виконавчого органу здійснюється відповідно до Політик про винагороду, затверджених Кабінетом Міністрів України тощо.