27 вересня за ініціативи Мінекономрозвитку та Офісу реформ Кабінету Міністрів України відбулось широке експертне обговорення шляхів розвитку промисловості. Як відомо, на Міністерство покладені функції формування та реалізації державної промислової політики.
“Робота з розвитку промисловості сьогодні ведеться у двох напрямках: написання Стратегії розвитку промисловості та оперативні дії зі спрощення умов для українських виробників в різних індустріях та стимулювання промисловості”, - пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
Директор департаменту промислової політики Мінекономрозвитку Олександр Черних розповів, що робота над Стратегією розвитку промисловості триває з початку року.
Експертна група* при Мінекономрозвитку завершила роботу над першими розділами Стратегії. Планується, що документ буде представлений для громадського обговорення вже в грудні 2017 року.
Водночас, Максим Нефьодов наголосив, що Міністерство не чекає завершення роботи над Стратегією і вже веде підготовку до так званого “Першого промислового Кабміну” - засідання Уряду, на якому ухвалять пакет рішень, які спрощують умови ведення бізнесу для промисловців.
В рамках обговорення пакету рішень, який Мінекономрозвитку передасть на розгляд Уряду, Анатолій Амелін, співзасновник Незалежного аналітичного центру “Український інститут майбутнього”, презентував пропозиції до щодо дій з розвитку промисловості України.
Пропозиції “Українського інституту майбутнього” сформовані на основі ґрунтовного аналізу стану справ у шести ключових галузях промисловості (добувна, металургійна, хімічна та нафтохімічна, харчова промисловості, електроенергетика, машинобудування). Документ містить 21 пропозицію для Кабінету Міністрів України, міністерств та Парламенту, які, за оцінкою “Українського інституту майбутнього”, у разі успішного виконання дозволять залучити $2,3 млрд інвестицій та створити додаткових $4,3 млрд ВВП.
З повним текстом пропозицій “Українського інституту майбутнього” можна ознайомитись тут: http://bit.ly/2s5o9ZM.
Ольга Болібок, керівник проекту “Розвиток промисловості” Офісу реформ КМУ в свою чергу відзначила, що секторальний підхід є актуальним у впровадженні так званого “smart-регулювання”, яке має бути одним з чотирьох базових напрямків промислової політики Уряду на рівні з такими напрямками як: економічна децентралізація, індустрія 4.0 та енергоефективність промисловості.
Поки робота над Стратегією розвитку промисловості триває, експерти погодились, що першочергові дії Уряду з розвитку промисловості повинні містити рішення щодо:
- відкриття інформації та спрощення експертизи по надрах;
- спрощення доступу до геологічної інформації;
- запровадження принципу компартменталізації тваринницьких господарств;
- спрощення доступу до водних мереж;
- спрощення доступу до електричних мереж;
- спрощення регуляції будівництва;
- введення єдиного цифрового обліку деревини.
*До експертної групи, яка веде роботу над Стратегією розвитку промисловості України увійшли представники 6 міністерств (Мінекономрозвитку, Мінрегіонбуд, Міненерго, Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Міносвіти), 5 експертних та проектних офісів (Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні SAGSUR, Офіс реформ КМУ, Команда підтримки реформ Міністерства економічного розвитку і торгівлі, GIZ, Організація Об'єднаних Націй з промислового розвитку UNIDO, Інститут економіки та прогнозування НАНУ, Державне підприємство “Українська промислова зовнішня експертиза”, міжнародні експерти (Аманда Януо, експерт з альтернативної економічної політики в організації промислової політики; Філіп Нойєрбург, співробітник відділу промислової політики в Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку; Славо Радосвіч, професор Лондонського університетського коледжу).