За розрахунками Мінекономрозвитку, у січні-вересні 2018 року рівень тіньової економіки склав 32% від офіційного ВВП, що на 1 відсотковий пункт менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Про це йдеться звіті “Загальні тенденції тіньової економіки в Україні”, який щокварталу оприлюднює Мінекономрозвитку.
Порівнюючи аналогічні показники попередніх років слід зазначити, що 32% - найнижчий рівень за останні 10 років у розрахунку за період 9 місяців кожного року. Такий рівень детінізації економіки можна розглядати як один із критеріїв оцінки ефективності впроваджуваних реформ і сприйняття їх суспільством.
Детінізація української економіки стала можливою завдяки:
-
продовженню позитивних економічних тенденцій та збереження ознак загальної економічної стабілізації в умовах реалізації Урядом реформ, спрямованих на підвищення доходів населення та зміцнення інвестиційної складової економічного зростання;
-
посиленню ринкових тенденцій та поступової оптимізації процесів формування цін на внутрішніх ринках, у тому числі внаслідок демонополізації ринків поряд із впроваджуваною НБУ жорсткою монетарною політикою задля стримування інфляції в межі цільового діапазону;
-
збереженню сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні, що засвідчується достатньо високим рівнем ділової активності бізнесу та покращенням очікувань.
Водночас динаміка детінізації української економіки стримується нерозв’язаними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на Сході країни.
Більш детально про тенденції тіньової економіки, заходи з детінізації та поліпшення бізнес-клімату в Україні у звіті за посиланням: https://bit.ly/2SGIGn6.