Зміцнення жіночого лідерства є однією з важливих складових місії Мінекономіки. Попри війну та стереотипи українські жінки докладають максимум зусиль для забезпечення нормального життя. Вони роблять неоціненний внесок у нашу боротьбу: створюють робочі місця, сплачують податки, тим само забезпечуючи оборону. Це звичайні українські жінки, які роблять надзвичайні речі. Таку думку висловила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час заходу «Життя жінок в Україні під час війни» за організації Європейського банку реконструкції та розвитку, який відбувся 7 березня.
«Кожного дня ми стаємо свідками щоденного героїзму українських жінок, які борються, долучаються до відбудови, відкривають бізнес і обирають професії, які раніше стереотипно вважалися чоловічими. Зокрема, у 2023 році 56% бізнесу в Україні заснували саме жінки. За урядовою програмою «Власна справа» серед отримувачів грантів – 55% жінок, а також 48% жінок – серед грантерів на ветеранський бізнес. За цими цифрами стоять реальні історії людей», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України.
Юлія Свириденко подякувала міжнародним партнерам за підтримку малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, ЄБРР допомагає українським підприємцям з релокацією та надаючи гранти на бізнес. Також нещодавно за підтримки ЄБРР Мінекономіки розпочало функціональний аналіз Державної служби зайнятості. Метою є зміцнення спроможності центрів зайнятості та розвиток грантових програм, серед яких – гранти для жінок, програми навчання та перепідготовки, ініціативи з працевлаштування та ін. Мінекономіки, зі свого боку, працює над оновленням трудового законодавства, щоб створити всі умови, за яких жінки зможуть працювати нарівні з чоловіками.
«Мінекономіки відкрите для створення нових грантових програм для жінок-підприємців разом із нашими партнерами. Незабаром ми запустимо грантову програму для жінок у переробній промисловості, яку фінансуватиме один із наших міжнародних партнерів», - відзначила Юлія Свириденко.
Також Перший віцепрем’єр-міністр України акцентувала на важливості реалізації Національної стратегії подолання гендерного розриву в оплаті праці. Пріоритетом для Уряду є скорочення гендерного розриву в оплаті праці з 18,6% до 13,6% до 2030 року. Вже зараз ринок сам створює відповідні умови: жінки все частіше обирають стереотипно чоловічі професії, працюючи на будівництві, у виробництві машин і устаткування, у виробництві та постачанні електроенергії, у металургійному виробництві тощо. Також збільшується кількість жінок на керівних посадах. У ЗСУ служить на 40% більше жінок, ніж у 2021 році й кількість жінок-офіцерів зросла вшестеро.
«Ми повинні зберегти та зміцнити ці тенденції. Ми змінилися, змінилися наші цінності. Вже зараз ми будуємо інклюзивну та безбар’єрну країну, де немає упереджень за статтю чи віком. І я вдячна українським жінкам за їхній внесок у перемогу та майбутній внесок у відбудову нашої країни», - підкреслила Юлія Свириденко.