Вперше в Україні Фонд держмайна оголосив в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі онлайн-аукціони з великої приватизації. Це торги з продажу об’єктів балансовою вартістю понад 250 млн гривень.
Першими лотами великої приватизації є готель «Україна» та Об’єднана гірничо-хімічна компанія.
«Велика приватизація відкриває двері для нових інвестицій, які зараз надзвичайно потрібні для відбудови та модернізації нашої країни. Це в першу чергу інструмент розвитку економіки. Знайти ефективних власників, які інвестують в активи, зроблять їх конкурентоздатними, створять нові робочі місця та сплачуватимуть податки — вкрай важливо зараз», — наголосила Перша Віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
4-зірковий готель «Україна» у центрі столиці ФДМУ виставив на торги зі стартовою вартістю понад 1 млрд гривень. На 14 поверхах площею майже 22.5 тис. м² розташовані 363 номери, ресторан, бізнес-центр, шість конференц-залів, салон краси, сауна, масажний кабінет та парковка на 69 автомобілів. Окрім будівлі готелю новий власник також отримає будівлі охорони, нежитлові будівлі, автостоянки, прибудову та навіс. Трираундовий аукціон на підвищення ціни відбудеться 18 вересня.
Ціна Об’єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГХК) стартуватиме на торгах з майже 3.9 млрд гривень. Основним видом діяльності підприємства є добування руд інших кольорових металів. Головний офіс ОГХК знаходиться в Києві, а виробничі потужності у Дніпропетровській та Житомирській областях. Торги з продажу активу відбудуться 9 жовтня за правилами англійського аукціону на підвищення ціни.
«Це два різних, але дуже привабливих обʼєкти для інвесторів. Впевнений, вони знайдуть свого власника і отримають друге життя. Адже, велика приватизація - це не лише про продаж обʼєктів і залучення великих коштів в держбюджет, які підуть на підтримку Сил оборони та відновлення України. Це про розвиток підприємств і територій, створення додаткових робочих місць, запуск галузей по-новому і підтримка української економіки в ці непрості часи», — наголосив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.
«Функція Прозорро.Продажі — забезпечити безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника, який має на це визначене законодавством право, до участі в аукціоні. АТ “Прозорро.Продажі” як адміністратор системи розробило процедури (програмне забезпечення) проведення торгів з продажу об’єктів великої приватизації, і система повністю технічно готова до проведення таких онлайн-аукціонів», — зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.
Взяти участь у торгах з великої приватизації може кожен охочий, крім учасників, які за законодавством не можуть бути визначені переможцем аукціону. Аби позмагатися за актив потрібно зареєструватися на одному з акредитованих майданчиків Прозорро.Продажі та зробити цінову пропозицію.
Нагадаємо, 18 липня 2023 року Кабінет Міністрів визначив технічні моменти для запуску онлайн-аукціонів з великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. Такі зміни ініціювало Міністерство економіки, які уряд підтримав змінами до постанов №433 та №432.