Кабінет Міністрів України схвалив підписання двох спеціальних інвестиційних договорів.
Перший договір буде укладено між Кабінетом Міністрів України, товариством з обмеженою відповідальністю фірма «Астарта-Київ» та товариством з обмеженою відповідальністю «Астарта Агро Протеїн».
Попри повномасштабну війну, компанія вкладає кошти в модернізацію своїх заводів. Нині «Астарта» планує побудувати завод із переробки соєвого шроту продуктивністю 500 т/добу в Полтавській області.
«Підписання цієї угоди свідчить, що програма підтримки проєктів зі значними інвестиціями фактично запрацювала. Вона доступна для інвесторів, які готові вкласти понад €12 млн. Проєкти можуть бути пов’язані з виробництвом, видобутком корисних копалин, транспортом, освітою, медициною, туризмом або іншими сферами. Одним із перших учасників держпрограми стала компанія, яка працює в пріоритетному для держави секторі переробки. “Астарта” є одним з найбільших виробників продуктів, зокрема одним із найбільших в Україні та Європі виробників цукру”. Я сподіваюся, що це державне фінансування допоможе виробнику розвиватися ще активніше, адже саме така ціль державної політики “Зроблено в Україні”, — зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко
Компанія інвестує понад €76 млн у придбання обладнання та технологій, щоб краще переробляти сільськогосподарську продукцію. Це дозволить створити 110 нових робочих місць. Крім того, це сприятиме розвитку переробної галузі в регіоні та запровадженню нових підходів у вирощуванні та переробці сої.
У межах програми компанії буде надано низку стимулів:
- звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання;
- звільнення від імпортного ПДВ на нове обладнання;
- звільнення від оподаткування податком на прибуток терміном до 5 років.
Другий договір буде підписано між Кабінетом Міністрів України, товариством з обмеженою відповідальністю «Буковель» та товариством з обмеженою відповідальністю «Аквапарк» про реалізацію інвестиційного проєкту із значними інвестиціями. Реалізація проєкту сприятиме створенню не менше 82 робочих місць та щомісячним податковим надходженням до бюджету у розмірі 469,78 тис. грн.
Довідково
Нагадуємо, що отримати державну підтримку можуть інвестори, які планують реалізувати проєкти вартістю від 12 мільйонів євро. Тривалість реалізації таких проєктів — до 5 років, а сфери можуть включати переробну промисловість, видобуток корисних копалин для подальшої переробки, транспорт, логістику, освіту, наукову діяльність, охорону здоров'я, поводження з відходами, мистецтво, культуру, туризм, спорт і електронні комунікації.