Міністерство економіки України

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила низку рішень стосовно недобросовісного імпорту
20.04.2018 | 14:41 | Прес-служба Мінекономрозвитку

20 квітня 2018 року відбулось засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ), на якому розглядались питання захисту українського ринку від зростаючого та недобросовісного імпорту.

Бензин та дизельне паливо

Так, зокрема, МКМТ розглянула заяву ПАТ "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" стосовно  проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (бензинів моторних та важких дистилятів (дизельного пального).  

Як відомо, наразі виробництво моторних палив в Україні здійснюють лише два заводи із семи існуючих, а саме: нафтопереробний – Кременчуцький НПЗ та газопереробний – Шебелинський ГПЗ. Однак, наявні виробничі потужності  не здатні повністю задовольнити попит споживачів у моторних паливах. Відтак, ринок моторних палив більше, ніж на 80% залежить від імпортного постачання, що надходять як з Білорусі та Росії, так і з країн ЄС Литви, Польщі.

З огляду на відсутність різкого та непередбачуваного зростання імпорту, МКМТ ухвалила рішення щодо недоцільності порушення спеціального розслідування. Водночас, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прислухалась до думки громадськості, що запровадження бар’єрів на імпорт може призвести до дестабілізації ринку моторних палив, виникнення дефіциту та стрімкого зростання цін як на паливо, так і на інші споживчі товари.

Пробки гумові та скляна тара
    З метою дослідження ймовірного недобросовісного імпорту в Україну МКМТ ухвалила рішення порушити антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну гумових пробок медичного призначення походженням з Республіки Польща та Китайської Народної Республіки. Також МКМТ вирішила провести перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну скляної тари медичного призначення місткістю до 0,15 л походженням із Російської Федерації у зв’язку із закінченням строку їх застосування.
    У ході розслідування та перегляду будуть вивчатися інформація та докази наявності демпінгу, шкоди для українських виробників та причинно-наслідкового зв'язку між ними. За результатами проведених досліджень буде прийнято рішення щодо доцільності застосування\продовження антидемпінгових заходів.

Арматура та сірчана кислота
    Крім цього, з урахуванням численних звернень від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо проблем, які виникають при адмініструванні антидемпінгових мит, МКМТ уточнила опис арматури та катанки походженням з Російської Федерації, до яких мають застосовуватись  остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну.

Комісія також продовжила строк проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну кислоти сірчаної та олеуму незалежно від країни походження та експорту до 330 днів.  

Довідково

Відповідно до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі є оперативним органом державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. До складу Комісії входять представники органів виконавчої влади в Україні. Персональний склад Комісії затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Голови Комісії.

Рішення Комісії приймаються простою більшістю голосів, а в окремих випадках, передбачених Законом, двома третинами (кваліфікованою більшістю) голосів її членів. Як правило, рішення про порушення антидемпінгового, спеціального чи антисубсидійного розслідування та застосування заходів приймаються простою більшістю голосів. Рішення про відмову в порушенні розслідування та припинення розслідування без застосування заходів (окрім спеціальних) приймаються двома третинами голосів її членів (кваліфікованою більшістю).