Секретаріат Організації Об’єднаних Націй схвально оцінив прийняття Україною міжнародних стандартів з протимінної діяльності (International Mine Action Standards). Відповідна офіційна нота із позитивними оцінками і підтримкою рішення надійшла на адресу Уряду України.
Представники ООН зазначають, що прийняття вказаних стандартів є важливим кроком в консолідації зусиль Уряду щодо протидії вибуховим загрозам. Мова йде про пакет із 42 стандартів, які містять в собі детальний опис процедур і вимоги до проведення розмінування. Ці стандарти акумулюють багаторічний міжнародний досвіду, що допоможе українським мінерам максимально зменшити професійні ризики.
Із запровадженням міжнародних стандартів Україна також отримала право безкоштовно надавати їх не тільки військовим, але й представникам МНС, МВС, іншим відомствам і організаціям, які того потребують.
Згадані стандарти були прийняті Національним органом стандартизації за ініціативи Міністерства оборони України в рамках гармонізації українських стандартів із міжнародними, зазначив директор Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку Леонід Віткін. “Це важливий крок, який має величезне практичне значення. І нам дуже приємно, що наша робота отримала схвальні оцінки на найвищому рівні”, - додав голова департаменту.
Зі свого боку Дмитро Сазонов, генеральний директор державного підприємства “УкрНДНЦ”, яке, власне, було відповідальне за прийняття стандартів, окремо подякував представникам Міноборони за ініціативність. “Саме за їх підтримки вдалося не тільки затвердити в Україні важливі стандарти, які буквально рятують життя. Вони ще й прийняті вільними для поширення і використання, а отже дозволять підвищити загальний рівень безпеки”, - підкреслив Дмитро Сазонов.
Начальник управління стандартизації Міноборони, полковник Олександр Кумеда, наголосив, що перейняття кращих міжнародних практик у поводженні з мінами є вкрай необхідним для українських військових. “Впевнені, що ця можливість збереже багато життів під час розмінувань, і допоможе не тільки нашим воїнам, а ще й співробітникам інших військових формувань та правоохоронних органів у цей непростий час”, - додав представник Міноборони.
Нагадаємо, Планом дій Уряду на 2016 рік було затверджено прийняття 1000 міжнародних стандартів. Станом на грудень цей план вже перевищено: ДП “УкрНДНЦ” звітувало про затвердження більш ніж 1200 стандартів.