Україна має максимально пришвидшити обстеження та в разі необхідності розмінування територій. На цьому наголосила під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування голова МРГ, Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
«В питанні очищення української землі час грає не на нашому боці. Міжнародні партнери, які раніше стикалися з необхідністю розміновувати свої території, попереджають: найшвидше та найефективніше очищення відбувається «по гарячим слідам». Вже за кілька років піротехнікам працювати буде складніше. Природа дедалі більше приховуватиме небезпеку – міни та снаряди, що не розірвалися. Тому по всім питанням, від яких залежить швидкість та якість роботи нам потрібно прискоритись. Забезпечення технікою, навчання додаткових підрозділів, фінансування та організація – все вимагає швидких рішень та реалізації», - зазначила Юлія Свириденко.
Міжвідомча робоча група на своєму засіданні розглянула стан виконання Плану розмінування сільськогосподарських земель, в тому числі у Миколаївській та Херсонській областях. Як було зазначено, піротехніки вийшли на стабільні показники: в середньому за тиждень вони обстежують біля 5,5 тис. га земель сільгосппризначення.
Під час засідання були розглянуті, зокрема, питання очищення села Посад-Покровського Херсонської області та інших населених пунктів, що були обрані для участі в пілотному проекті з комплексної відбудови. Також Міжвідомча робоча група розглянула питання, пов’язані з запуском роботи бюджетної установи «Центр гуманітарного розмінування» та зі станом впровадження інформаційних продуктів, покликаних посилити координацію дій учасників процесу розмінування та сприяти ухваленню ефективних рішень.
Окремо було обговорено питання забезпечення підрозділів державних інституцій спеціальною технікою та обладнанням для розмінування. Як було зазначено на засіданні, наразі Україна проводить активну роботу з виробниками відповідної техніки для обстеження та розмінування: ведуться перемовини щодо постачання машин для розмінування. Крім того, незабаром розпочнуться практичні тестування новітніх технологій з обстеження забруднених територій за допомогою БпЛА, участь у яких візьме низка західних виробників.
Також на засіданні було обговорено питання підготовки національної програми протимінної діяльності в Україні.
Нагадаємо, до кінця року Україна прагне виконати до 35% плану з пріоритетного розмінування сільгоспземель та ввести в експлуатацію до 165 тис. га земель. Усього чотирирічний План розмінування сільськогосподарських земель передбачає пріоритетне введення в експлуатацію близько 470 тис. га земель сільгосппризначення.