З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розширення бізнесу. Одна з грантових програм - для переробних підприємств «Новий рівень», за якою підприємці можуть отримати до 8 млн грн на розвиток бізнесу. Знайомимо вас з героями-переможцями цієї програми.
Олександр Григоренко з бізнес-партнером Олегом Бовкуном розвиває компанію із пошиття весільних суконь "ІННОЧЕНТІЯ" більше 10 років. Починали з двох співробітників в компанії, зараз в ній - майже 50. Засновники мали досвід у швейному виробництві та торгівлі весільними сукнями. Почали з посередництва, але згодом вирішили розвивати власне виробництво. Особливу ставку зробили на дизайн та якість і стали одними з найкращих виробників весільних суконь у світі.
Спочатку компанія не продавала свою продукцію в Україні – одразу орієнтувалась на зовнішні ринки. Сьогодні її сукні експортуються в більш ніж 40 країн світу: країни ЄС, США, Бразилію, Ізраїль та інші. Замовлення розписані на місяці вперед.
"Зараз нам доводиться більше думати про масштабування виробництва, ніж про розширення продажу. Ми весь час покращуємо та оновлюємо своє виробництво, пропонуємо нові рішення та ідеї", - пояснює Олександр.
Заявку на грант для переробних підприємств від Міністерства економіки подали, щоб закупити верстати для професійної машинної вишивки. Тепер виготовляють свій унікальний дизайн мережива та не залежать від постачальників. Окрім того, вишивальні машини - це супутнє виробництво і джерело додаткових доходів, яке дозволяє співпрацювати з іншими виробниками. Олександр зазначає, що нинішні умови на ринку є важким випробуванням. Але виходом стала інтеграція - це об'єднання із 15 колегами по цеху у виробничий кластер.
Основний офіс "ІННОЧЕНТІЯ" розташований у Чернівцях. Відкривають виробництво й у Вінниці. Це новий поштовх для розвитку бізнесу та пошуку робочих рук: у цій галузі потрібні висококваліфіковані спеціалісти.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.