Міністерство економіки України

У Варшаві відбулось засідання Спецпредставників з відновлення України з 19 країн
15.11.2024 | 09:37 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

14 листопада у Варшаві в межах Інвестиційної конференції ЄС-Україна, співорганізатором якої цього року виступило Міністерство економіки України, відбулось засідання Спецпредставників з відновлення України з 19 країн. Засідання відкрив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль. На зустрічі були присутні представники Міністерства економіки України, Міністерства розвитку громад та територій Україні, Міністерства енергетики України та Спецпредставники з відновлення України з 19 країн, серед яких США, Велика Британія, Франція, Італія, Канада, Швеція, Нідерланди, а також Європейський Союз, який був представлений двома Генеральними директоратами — DG GROW та DG NEAR.

Це перша нагода, коли за одним столом вдалось зібрати таку кількість Спецпредставників з відновлення для діалогу з Урядом щодо координації по пріоритетних задачах в сфері відбудови та економічного зростання.

На зустрічі зі Спецпредставниками також обговорювався і економічний блок питань: зокрема, пріоритети Міністерства економіки в сфері залучення інвестицій, розвиток В2В контактів, покращення регуляторного середовища для бізнесу, розвиток торгівлі та експортного потенціалу українських переробних підприємств.

«Зусилля Уряду щодо залучення більшого обсягу інвестицій в Україну починають давати результати. Це відчувається як у масштабах конференції цього року порівняно з 2023 роком, так і в розмовах з бізнесом, які переходять до набагато більш предметних рішень. Але попереду ще багато роботи — в кооперації зі Спецпредставниками з відновлення вона стане ще більш сфокусованою та скоординованою, що дозволить залучити більше приватного капіталу у відбудову України. Ми бачимо, що іноземний бізнес зацікавлений інвестувати не тільки у великі, а й в менші проєкти, тому вже зараз працюємо над диференційованими механізмами страхування, які б були доступними в тому числі для МСБ», — підкреслив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Як зазначили представники Директоратів ЄС — DG NEAR та DG GROW, найкращі амбасадори залучення інвестицій в Україну — це ті іноземні і міжнародні компанії, які продовжують працювати в Україні та заходять з новими проєктами. Так, створення Єдиного портфелю публічних проєктів і загалом реформа управління публічними інвестиціями в Україні надає зручні можливості для міжнародних партнерів.

Спецпредставник США з відбудови України — Заступник Держсекретаря США Річард Верма подякував Уряду за активну готовність до співпраці з донорською спільнотою, наголосивши, що обороноздатність та економічний розвиток нерозривно повʼязані, у звʼязку з чим важливо інвестувати в Україну, не чекаючи завершення війни. Україна послідовно робить поступ у створенні сприятливого середовища для інвесторів, усуваючи регуляторні перепони і підвищуючи рівень довіри бізнесу через запровадження цифрових інструментів.

Спецпредставник Нідерладнів з відбудови України Еріка Схаутен відзначила, що інвестиційна конференція цього року проходить надзвичайно успішно — це помітно навіть по кількості іноземних компаній, які взяли участь в метчмейкінгу на полях виставки. Особливо важливо, що не тільки великий, а й малий та середній бізнес отримує доступ до інвестиційних інструментів, а Нідерланди спільно з Міністерством економіки України вже готуються запустити новий механізм підтримки українських експортерів.

Учасники також розглянули питання страхування виробництва, рекомендації Business Advisory Council та диверсифікацію ризиків на території України.