Сьогодні, 24 травня, Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову програму реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) на середньострокову перспективу. Це визначальний крок для української оборонної промисловості, адже вона отримала комплексний план проведення системної реформи на найближчі п’ять років.
Імплементація положень Програми торкнеться всіх складових процесу управління оборонно-промисловим комплексом – від інституційного та нормативно-правового забезпечення до розвитку міжнародного співробітництва та експортного потенціалу.
В рамках Програми передбачається реалізувати заходи, спрямовані на забезпечення фінансового оздоровлення підприємств, інтеграцію науки та виробництва, спрощення процедур моніторингу та аналізу завдяки автоматизації управлінських процесів. В планах на найближчий рік – декілька пілотних проектів, що дозволять оцінити можливості українського ОПК адаптуватися до міжнародних норм і процедур, зокрема, таких, що діють в країнах НАТО.
Крім того, Програма містить заходи зі створення та оновлення виробничих потужностей підприємств ОПК за галузевим принципом, що дозволяє впроваджувати державні галузеві програми, такі як Державна цільова програма створення та освоєння виробництва боєприпасів та продуктів спеціальної хімії, прийнята Урядом у березні цього року.
«Прийняття Програми – це важлива подія, що є свідченням незмінності курсу України на проведення реформ в оборонній промисловості. Хочу зазначити, що багато заходів Програми вже виконуються. Це і новий формат ціноутворення, і надання державних гарантій, і перші кроки в реформі оборонного планування - трирічне державне оборонне замовлення», - прокоментував рішення заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.
Програма знаходиться під грифом таємно, тому ознайомитись з її текстом не можна. Проте найближчим часом буде підготовлено план інституційних заходів Державної програми реформування та розвитку ОПК на 2017 рік, що не матиме грифу обмеження доступу.