18 вересня 2024 року Фонд держмайна провів перший в Україні онлайн-аукціон з великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. Першим лотом, за який змагалися учасники на електронних торгах, став готель «Україна» у центрі Києва.
Стартувала вартість об’єкта на аукціоні з 1,05 млрд грн. За лот змагалися три учасники. Переможець запропонував за готель понад 2,5 млрд грн — у 2,4 рази більше початкової ціни.
«Перший аукціон великої приватизації доводить: попри війну, приватизація можлива і необхідна, вона відбувається чесно, відкрито та прозоро. Це також свідчення того, що інвестори вірять в нашу державу, в можливості та перспективи. Завдяки цьому економіка отримала необхідні інвестиції в модернізацію і розвиток. У цьому році ми очікуємо отримати від приватизації держмайна у бюджет 4 млрд грн, за січень-серпень вже провели 275 успішних аукціонів і отримали загалом 2,4 млрд грн. Процедура аукціону дозволяє значно збільшити надходження у бюджет», — наголосила Перша віцепрем'єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
До складу лота входить готельний комплекс площею майже 22,5 тис. м² на 365 номерів із рестораном, бізнес-центром, шістьма конференц-залами та іншими об’єктами. А також будівля охорони, нежитлові будівлі, автостоянки, прибудова та навіс.
Договір купівлі-продажу підписується тільки після сплати переможцем вартості лота. На це він має 30 робочих днів від дня завершення торгів.
«Конкуренція призвела до зростання вартості активу у 2,4 рази. Це чітке підтвердження готовності українського ринку змагатися за великі об’єкти. Далі Команда ФДМУ планує провести онлайн-аукціони з приватизації АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ТОВ «Аерок» та ТОВ «Демурінський ГЗК», — підкреслила в.о Голови ФДМУ Іванна Смачило.
«Перші прозорі онлайн-торги з великої приватизації відбулися на Прозорро.Продажі. Приклад готелю «Україна» показує, що неможливість втручання в перебіг торгів та рівний доступ учасників до участі в аукціоні, сприяє продажу об’єктів за ринковою ціною. Через онлайн-аукціони бізнес отримує доступ до унікальних об’єктів, а держава ефективно управляє своїми активами», — зазначив СЕО Прозорро.Продажі Сергій Бут.
Відповідно до затверджених урядом умов продажу, покупець має зберегти основний вид діяльності підприємства, протягом шести місяців сплатити заборгованість із заробітної плати та перед бюджетом, а також погасити прострочену кредиторську заборгованість. Станом на кінець березня заборгованість готелю «Україна» із заробітної плати складала 3,9 млн грн, перед бюджетом — 10,8 млн грн, прострочена кредиторська заборгованість — 21 млн грн. Окрім того, покупець має забезпечити соціальні гарантії працівникам відповідно до вимог закону та не може звільняти працівників впродовж шести місяців з дня набуття права власності.
Нагадаємо, 19 липня 2024 року ФДМУ оголосив перші в Україні онлайн-аукціони з великої приватизації на Прозорро.Продажі. Наступні торги з продажу об’єкта в рамках великої приватизації — Об’єднаної гірничо-хімічної компанії — відбудуться 9 жовтня 2024 року. Стартова ціна лота складає 3,9 млрд грн.