Посилити зусилля для залучення в Україну інвестицій та для підтримки приватного сектору — до цього закликала партнерів Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час 9-го засідання Керівного комітету Координаційної платформи донорів України. Крім того, вона зазначила, що Україна працює над короткотерміновими першочерговими кроками, розробленими спільно із міжнародними партнерами, які сприяють посиленню економічної самодостатності України.
«Сьогодні наша увага зосереджена на виявленні можливостей для економічного зростання, адже ми розуміємо, що для стійкості на полі бою маємо ставати також стійкішими економічно. Працюємо над розблокуванням експортної логістики, залученням інвестицій, розвитком оборонно-промислового комплексу, посиленням виробництва, поверненням українців та іншими кроками», - наголосила Юлія Свириденко.
Також вона подякувала Європейській Комісії за запровадження Pillar II у межах Ukraine Facility, який передбачає виділення щонайменше €6,97 млрд. Кошти з яких підуть на підтримку українських компаній, банків та муніципалітетів у вигляді гарантій, пільгових кредитів, грантів та технічної допомоги.
Крім того, Юлія Свириденко наголосила на важливості Business Advisory Council, яка допоможе залучати підтримку для приватного сектора.
«Україна вітає створення Business Advisory Council, адже він сприятиме створенню сприятливого середовища для зростання приватного сектора в Україні. Рада слугуватиме платформою для діалогу та співпраці між державними установами, бізнесом та іншими зацікавленими сторонами. Ми очікуємо, що через стратегічні консультації, адвокацію та співпрацю рада надаватиме підтримку підприємцям та інвесторам, допомагаючи подолати труднощі та використати можливості для зростання та розвитку», - продовжила Юлія Свириденко.
За її словами до складу консультативної ради увійшли міжнародні фахівці. Також до її складу було відключено представників України.
Крім того Юлія Свириденко зазначила, що Україна очікує напрацювання додаткових інструментів з акцентом на вирішення нагальних потреб, таких як страхування політичних ризиків і доступ до фінансування для приватного сектора.