Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження про запуск пілотного проекту із організації діяльності Централізованої закупівельної організації (ЦЗО). Створення ЦЗО в Україні передбачене Стратегією реформування системи публічних закупівель до 2022 року та дозволяє значно підвищити якість і ефективність публічних закупівель.
Централізована закупівельна організація організовує закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників. Для цього ЦЗО отримує від закупівельників, виключно на добровільних засадах, замовлення на проведення закупівель, об’єднує такі замовлення у великі лоти і кваліфіковано організовує закупівлі. Використання Централізованих закупівельних організацій широко розповсюджено в Європі. Вони допомагають проводити закупівлі тим замовникам, в яких немає великого штату кваліфікованих закупівельників, і вивільняють, таким чином значні ресурси.
“Для замовників використання ЦЗО означає значне спрощення процедур, - пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. - Вони можуть своїм добровільним рішенням частково або повністю аутсорсити ЦЗО, наприклад, закупівлі паперу чи побутової хімії, і організація закупить ці товари для них, та ще й дешевше, оскільки ЦЗО об’єднує замовлення по однакових товарах у великі тендери”.
Крім того, замовник не буде витрачати зайвих ресурсів на непрофільну діяльність. При цьому об’єднання лотів і організація регулярних великих тендерів дозволить залучити більше постачальників, оскільки бізнесу цікаво брати участь у великих, якісно організованих закупівлях.
Для цього буде створена державна установа «Професійні закупівлі». На базі установи буде створено перший пілотний проект із впровадження ЦЗО, участь в яких будуть брати Уряд на рівні Секретаріату Кабміну, а також Донецька цивільна адміністрація, яка буде використовувати ЦЗО у питанні відбудови Донбасу. Очікується, що після успішного завершення пілотного проекту досвід ЦЗО буде розповсюджено, зокрема на регіональному рівні.
Детальніше про пілотний проект ЦЗО: http://bit.ly/2gAyMAO