Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Страхування ризиків буде необхідною складовою при розгляді інвесторами проектів в Україні, - Олександр Грибан
23.02.2023 | 09:59 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Страхування воєнних ризиків є однією з основних передумов залучення прямих іноземних інвестицій та мобілізації всієї екосистеми фінансових інструментів, доступних для України. Це підкреслив заступник Міністра економіки Олександр Грибан під час круглого столу “Страхування та зниження ризиків в економічній відбудові України”, організованого Центром стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS).

Під час заходу учасники обговорили роль Багатосторонньої агенції з гарантування інвестицій MIGA у підтримці інвестицій приватного сектору в Україну, зокрема інструментів підтримки економічної відбудови та можливостей співпраці з партнерами для страхування політичних ризиків. До дискусії приєдналися віце-президент MIGA та директор з ризиків, юридичних питань, сталого розвитку та партнерства Етіопіс Тафара, віце-президент з операційної діяльності MIGA Джунаїд Ахмад, альтернативний виконавчий директор, представник України в Світовому банку Роман Качур.

Заступник Міністра економіки подякував представникам міжнародних фінансових організацій за співпрацю та запросив до взаємодії з інвестиційною платформою #AdvantageUkraine, що працює за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Він зазначив, що MIGA вже провела перший семінар для команди платформи, експерти якої залучені Міністерством економіки в процес попередньої оцінки проектів та підготовку заявок зі страхування воєнних ризиків. Під час семінару обговорили, зокрема, й основні напрями страхування інвестицій та вимоги до відбору інвестиційних проектів. Ця платформа також працює над внесенням законодавчих змін щодо покращення інвестиційного клімату, й вже є практичні кроки та напрацювання в цьому напрямку разом з CSIS.

«Ми відкриті до бізнесу та активно працюємо над створенням максимально комфортних умов роботи для приватного інвестора, адже залучення приватного сектору наразі є вкрай необхідним для відновлення України. Ми виносимо страхування воєнних ризиків як одну з головних тем порядку денного Координаційної платформи донорів для відбудови України (так званий “фінансовий “Рамштайн”), а також постійно актуалізуємо це питання як на рівні загальних зустрічей країн G7, так і під час безпосередніх розмов з відповідними урядовцями та міністрами економіки цих країн», - додав Олександр Грибан.

Окрім залучення міжнародних інвесторів, Олександр Грибан наголосив на важливості страхування проектів локальних інвесторів в Україні та створення позитивного бенчмарку для ринку. В цьому ключі, показовим є приклад співпраці із Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC), яка нещодавно оголосила про готовність мобілізувати понад 1 млрд доларів для підтримки економіки України та має спеціальний мандат від уряду США на покриття воєнних ризиків. Наразі Advantage Ukraine акумулює пайплайн проектів в Україні для страхування DFC.

Крім того, у парламенті зареєстровано законопроект №9015 про страхування інвестицій від воєнних ризиків через Експортно-кредитне агентство, який передбачає поширення страхування воєнних ризиків не тільки на іноземних, а й на українських інвесторів.

Нагадаємо, за перші кілька місяців роботи на платформу #AdvantageUkraine надійшло більш ніж 500 запитів щодо можливостей інвестування в Україні, а також пропозицій проектів та торговельної співпраці. Команда експертів не лише обробляє запити іноземних інвесторів, а також надає професійні консультації та аналітичну підтримку вітчизняним компаніям, котрі прагнуть залучити акціонерний або борговий капітал, подати проект на страхування ризиків.

Багатостороння агенція з гарантування інвестицій MIGA розробила стратегію реагування на страхування політичних ризиків для підтримки приватних інвестицій в Україну в найближчій перспективі. Український уряд бере активну участь у перемовинах в рамках мильтидонорської координаційної платформи, ініційованої країнами Великої Сімки з метою залучення коштів для покриття дефіциту бюджету та відбудови нашої країни. Планується, що частину цих коштів може бути потенційно спрямовано на страхування політичних ризиків.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2