Сьогодні, 20 листопада, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов спільно з міжнародними партнерами та фахівцями з земельних питань презентували проєкт “Відкрита земля”.
Головна мета проекту - забезпечити прозорість та відстежуваність земельних відносин, а також надати усім громадянам повну інформацію про власників землі, вартість угод купівлі продажу та оренди, концентрацію земель в одних руках тощо.
Під час заходу був представлений геопортал https://map.geoportalua.com/ , на якому зібрані результати обробки даних дистанційного зондування земель України та підключена публічна кадастрова карта.
ДЗЗ з роздільною здатністю 10 метрів показав Україну як на долоні: поля, водні ресурси, лісові ресурси тощо. На отриманій карті можна побачити межі ділянок, чи обробляються вони чи ні, які культури там ростуть, яка зволоженість ґрунту, який індекс вегетації культур на момент зйомки тощо. За допомогою даних з геопорталу вирішуються питання незареєстрованих земель, які використовуються, але з яких не платяться податки.
“Ця електронна карта започатковує нову історію у системі земельних відносин. Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається із землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється чи сплачуються податки тощо. Таке нововведення зробить земельні відносити прозорими та контрольованими”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
Також Міністр зазначив, що за допомогою цього проекту держава зможе знати, що і де росте, матиме можливість робити чіткі прогнози та коригувати свою аграрну політику на основі реальних даних. По-друге, в результаті реформи децентралізації ОТГ отримають можливість відстежувати використання землі та повноту сплачених податків. Органи державної влади будуть використовувати дані у тому числі для верифікації тих даних, що поступають їм за звітністю.
Окрім то Тимофій Милованов зазначив, що завдяки започаткованому проєкту можна буде обмінюватись даними між всіма державними реєстрами, обрати собі необхідну ділянку для придбання, відстежити вартість угод купівлі продажу, тощо. В тому числі за його допомогою можна отримати інформацію про концентрацію земель в одних руках.
Подальші кроки запровадження системи полягають у забезпеченні обміну даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію (Держгеокадастр, Реєстр речових прав, Реєстр юридичних осіб тощо) та створенні програмного продукту, що аналізуватиме ці дані та висвітлюватиме їх для представників державної влади, а також громадськості. Проєкт дозволить ухвалювати рішення у сфері екологічної та харчової безпеки, моніторингу розбудови міст, побудови єдиної інфраструктури геопросторових даних.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |