Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Харчування військових: Міжвідомча робоча група підсумувала роботу та підтримала нові підходи до закупівель продуктів, запропоновані Державним оператором тилу
20.12.2023 | 19:45 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

З початку другого кварталу 2024 року закупівлі продуктів харчування Міністерством оборони здійснюватимуть за новими правилами. Про це йшлося на заключному засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань визначення нових підходів до закупівлі Міністерством оборони продуктів харчування з використанням електронної системи закупівель (МРГ), створеної Урядом для напрацювання нових підходів до таких закупівель.

В засіданні МРГ під головуванням заступника Міністра економіки Надії Бігун взяли участь представники Міністерства економіки та Міністерства оборони України, Командування Сил логістики Збройних Сил України, Верховної Ради України, Секретаріату Кабміну, Державної аудиторської служби, ДБР, Держслужби статистики, держпідприємства Міністерства оборони України «Агенція закупівель у сфері оборони» (Державний оператор тилу, ДОТ). Темами засідання стали підбиття підсумків роботи МРГ та обговорення нових підходів до закупівель на потреби МО, представлених Державним оператором тилу.

«Міжвідомча робоча група за час своєї роботи напрацювала практичні рекомендації щодо того, як можуть бути організовані закупівлі на потреби Міністерства оборони за існуючих вимог, з одного боку, до безпеки, а з іншого -  до прозорості та конкурентності. Низка ідей, озвучених під час обговорень на МРГ, вже реалізовані Міністерством оборони як перехідні заходи. За інформацією військових, це значно вплинуло на вартість комплекту продуктів у бік зниження. 

Відтак важливо, що велика частина напрацювань робочої групи співзвучні чи враховані в нових підходах, представлених Державним оператором тилу. Для Міністерства економіки також надзвичайно важливо, що запропоновані Агенцією підходи сприятимуть залученню до участі в торгах саме національних виробників, а не посередників. Наразі завдання, для яких була створена робоча група, виконано. Міністерство економіки й далі працюватиме з ДОТ, Міноборони, іншими державними органами, з виробниками, громадянським суспільством, щоб спільно удосконалювати систему закупівель. Зокрема, вже наступного місяця ми плануємо подати на розгляд Уряду проєкт рішення, яким запровадимо ще одну, нову систему закупівель - динамічну, яка стане в нагоді, в тому числі, й під час закупівель продуктів харчування для військових», - зазначила Надія Бігун.

На засіданні МРГ генеральний директор Державного оператора тилу Арсен Жумаділов розповів, які підходи планується запровадити під час закупівель продуктів Міністерством оборони з 1 квітня наступного року. Ключовими з них є такі:

  • Закупівля продуктів харчування здійснюватиметься за каталогом з 409 найменувань, але товари в ньому на етапі підготовки тендерної документації агрегуватимуться у більш ніж 25 категорій (наприклад, “м’ясні вироби”). Це відкриває широкі можливості для участі в закупівельних процедурах українських виробників. 
  • Під час формування очікуваної вартості замовник орієнтуватиметься на дані щодо середньостатистичних цін з різних джерел, в т. ч. Держстату.
  • Закупівля та логістика відокремлені. Виробник, який переміг у тендері, постачатиме продукцію на розподільчі центри. Послуги доставки з цих центрів до кінцевих споживачів закуповуватимуться державою окремо.
  • Буде використовуватися динамічна система закупівель. Вона передбачатиме кваліфікацію учасників до початку торгів, можливість бажаючим пройти кваліфікацію протягом періоду дії кваліфікаційної рамки, приховати з метою безпеки певні дані щодо учасників.
  • Людиноцентричність: стандартизовані меню будуть розроблені професійними технологами (в т. ч. тими, які нині захищають країну у лавах ЗСУ). Меню враховуватиме як потреби військових у різних видах раціонів, так і специфіку задоволення потреб в якісному харчуванні в умовах бойових дій.

«Стратегічні цілі, яких ми прагнемо досягти, впроваджуючи нові підходи, - це безперервність забезпечення потреб ЗСУ, довіра з боку суспільства, ринків, держави та наших міжнародних партнерів. Нарешті, ми прагнемо до інституційної стійкості. Щоб запропоновані нами підходи, прозорість та функціональність не залежали від перемінних факторів. В тому числі від того, хто очолює Агенцію», - зазначив Арсен Жумаділов.

За результатами обговорення Міжвідомча робоча група схвалила представлені підходи.

 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2