Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна й МВФ продовжують діалог щодо поглиблення співпраці
06.10.2014 | 17:00 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

            Україна готова й надалі продовжувати діалог з МВФ і виконувати усі необхідні умови для поглиблення співпраці. Про це йшлося на зустрічі в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти із представниками Фонду.

            На зустрічі увага була приділена базовому питанню: як Україна виконує структурний маяк, закладений у Меморандумі про економічну та фінансову політику з МВФ, а саме: до кінця жовтня має бути прийнятий план дій зі спрощення регуляторних, тобто, бізнес-процедур. Питання дуже важливе для нашої країни, оскільки виконання критеріїв цього структурного маяка впливатиме на отримання Україною чергового траншу від Фонду. При чому через ряд причин наступний перегляд виконання програми  МВФ, що відбудеться у грудні, фактично поєднуватиме в собі програму двох переглядів (грудневого і вересневого), відповідно, відбудеться і поєднання двох траншів у разі прийняття позитивного рішення Радою директорів Фонду.

            Анатолій Максюта наголосив, що питання дерегуляції і розвитку підприємництва є пріоритетними у роботі як Міністерства, так і всього українського Уряду.

             «Питання дерегуляції господарської діяльності - це те питання, де починаючи з весни Україна прийняла найбільшу кількість законодавчо закріплених рішень. Протягом усього цього часу дана тема залишається пріоритетом №1», - сказав в.о. Міністра.

            Анатолій Максюта зауважив, що вже представлено звіт щодо роботи, яку зроблено. Документ на сьогодні вже підписаний ним, як в.о. очільника відомства, та передано іншим міністерствам на узгодження і висловив сподівання, що план дій буде схвалений Урядом найближчим часом.        

            «Ми постійно зустрічаємося і обговорюємо документ із представниками інших міністерств. Для нас цей план, по суті, не є початком роботи, а тільки оформленням тієї діяльності, яку ми проводимо від початку року», - сказав Анатолій Максюта.

            Керівник місії МВФ Седа Огада розповів, що вони позитивно оцінюють кроки здійснені у цій сфері та наголосив на важливості визнання плану дій пріоритетним документом у економічній політиці українського Уряду.

            «Ми знаємо, що проводиться дуже значний обсяг роботи і це знайшло відображення у діагностичному звіті, який ми допомагали готувати українському Урядові, тобто ми знаємо і цінуємо все те, що робить Міністерство. Я знаю історію цього документу: ми починали з широких, узагальнюючих засад, а потім  точково підходили до конкретних дій, що містилися у цьому плані.  Тобто це структурований, пріоретизований  документ. Ми отримали останню редакцію плану, вивчимо його і будемо раді надати наші коментарі і наші погляди на окремі його положення», - зазначив представник МВФ.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2