Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
МКМТ припинила антисубсидиційне розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів
03.12.2018 | 15:02 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

3 грудня 2018 року в Мінекономрозвитку відбулося засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі – МКМТ), яка ухвалила рішення про припинення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну нових легкових автомобілів походженням з Узбекистану.

7 травня до Мінекономрозвитку надійшла скарга Асоціації українських автомобілевиробників "Укравтопром", що діє від імені ПрАТ "Запорізький автомобільний завод" та ПрАТ "Єврокар". На думку «Укравтопрому», Уряд Узбекистану субсидував національних виробників легкових автомобілів, що ставило в нерівні конкурентні умови українських автовиробників. Згідно з вимогами процедури, 3 жовтня 2018 року МКМТ розпочала антисубсидиційне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів, походженням з Узбекистану з метою дослідження ситуації.

В ході розслідування Посольство Республіки Узбекистан в Україні надало офіційні роз’яснення: згідно з Постановою Президента Республіки Узбекистан від 21.08.2008 №ПП-800 «Про створення підприємства з іноземними інвестиціями» (ЗАТ «Дженерал Моторс Узбекистан»), узбецьким виробникам до кінця 2017 року надавались пільги,  які,  починаючи з 2018 року, вже не діють. Окремо, Міністерство зовнішньої торгівлі Республіки Узбекистан поінформувало, що основна частка експорту узбецьких автомобілів в Україну припадає на легкові автомобілі малого класу «А», які не виробляються в Україні.

Згідно з даними ДФС та Держстату у 2017 році в Україну було ввезено 13 940 нових автомобілів, з яких 2 823 з Узбекистану, а за січень-серпень 2018 року всього було везено 7 808 автомобілів, з яких лише 702 з Узбекистану.

Таким чином порівняно з 2017 роком у 2018 році частка узбецьких автомобілів у загальному імпорті скоротилася з 20,3 % до 9 %, а останні місяці 2018 року імпорт з Узбекистану практично відсутній.

Відтак, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила, що застосування компенсаційних заходів не є необхідним, а також ухвалила рішення про припинення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів походженням з Республіки Узбекистан без застосування заходів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2