Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна залучить кредитні кошти від Кореї за надзвичайно пільговими умовами
17.05.2023 | 08:01 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

17 травня в рамках конференції «Азійське лідерство» відбулася церемонія підписання Попередньої Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Корея стосовно кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF), спеціального підрозділу Корейського Експортно-Імпортного Банку. Від України участь у церемонії взяла Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Захід відбувся в рамках візиту української делегації за участю Першої леді України Олени Зеленської до Республіки Корея.

«Україна включена до переліку пріоритетних країн двостороннього співробітництва з Республікою Корея в рамках програми Офіційної допомоги розвитку (ODA). Також Україна зможе використовувати корейські потужності та досвід для повоєнної відбудови зруйнованої інфраструктури, промислових та цивільних об’єктів», - зазначила Юлія Свириденко.

Завершення роботи над Угодою між урядами України та Республіки Корея є важливим етапом, який дозволяє вже зараз розпочати роботу над окремими проектами.

«Ми сподіваємося, що в найближчі тижні усі формальності будуть завершені і ми зможемо представити бізнес-спільнотам наших країн перші проекти, які зможуть фінансуватися Фондом», - додала Юлія Свириденко.

Для залучення фінансування конкретних проектів будуть укладатися окремі кредитні договори. Зі свого боку, Уряд Кореї може надавати гранти та технічну допомогу для підготовки та оцінки проектів.

Крім того, планується відкриття офісу EDCF в Україні.

«Україна використовує усі можливості для залучення додаткових ресурсів від міжнародних партнерів. Реалізація Угоди відкриє нові можливості для співпраці бізнесу обох країн. Ми розраховуємо на активну участь корейського бізнесу у повоєнному відновленні нашої країни, а сьогоднішнє підписання дозволить залучити значні інвестиції з Південної Кореї для розміщення в Україні нових технологічних виробництв в стратегічно важливих галузях у партнерстві з глобальними корейськими корпораціями»  - підкреслила Юлія Свириденко.

Довідково:

Фонд співробітництва в економічному розвитку (EDCF) заснований Урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву між Кореєю та країнами, що розвиваються. Фонд надає фінансову підтримку країнам-партнерам для їх промислового розвитку та економічної стабільності.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2