Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Айварас Абромавичус: Нам вдалося перетворити чудову ідею на ефективну систему електронних закупівель, яка заощадить мільярди
29.12.2015 | 16:58 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус відвідав новий офіс команди ProZorro, яка займається розробкою електронної системи державних закупівель. З лютого 2015 року система працює в пілотному режимі, але вже дозволила заощадити 500 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Міністр відзначив досягнення команди, що працює над ProZorro: "Вдалося зробити дуже багато - перетворити чудову ідею на діючу систему, яка показала виняткові результати і тепер масштабується до розмірів країни. Попереду багато роботи, але ми впевнені, що команда Prozorro виконає своє завдання якісно і вчасно, як і належить справжнім реформаторам".

Під час зустрічі Айварас Абромавичус обговорив із командою ProZorro плани на наступний рік, а також можливі складнощі та необхідну підтримку, яка дозволить їх подолати. Серед наступних кроків на шляху здійснення реформи: своєчасне проходження процедури відповідності КСЗІ (Комплексна система захисту інформації), прийняття підзаконних актів, необхідних для повномасштабного запуску системи електронних закупівель. Крім того, найближчим часом Верховна Рада повинна ратифікувати Угоду WTO GPA, яка відкриє українським постачальникам ринок закордонних державних закупівель об’ємом 1,7 трлн. дол..

Розробники системи зауважили, що її унікальність та прогресивність полягає в тому, що вона створена на відкритому коді. Це, дозволяє використовувати систему будь-якою іншою державою світу і створювати на її основі інші системи e-procurement.

“Ніхто в світі ще не робив систему державних закупівель на відкритому коді. Ми пропонуємо світовій спільноті можливість створювати власні системи на її основі, - зазначив Максим Нефьодов, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України. - Сьогодні в нас є всі шанси створити кращу в Європі систему електронних закупівель. У  майбутньому ми зможемо інтегрувати її до наявних у США, Австралії та інших країнах”.

Підготовка до розгортання системи ProZorro іде згідно з планом, і повний перехід на електронну систему держзакупівель відбудеться з набранням чинності Закону “Про публічні закупівлі”, тобто, з 01.04.2016 р.. До цього часу буде проведено відповідна підготовка ІТ-системи, інтеграція її з реєстрами. Крім того, триватиме навчання користувачів - як з боку державних замовників, так і - представників бізнесу. Також планується запустити кол-центр і службу підтримки.


Нагадаємо, що 25 грудня цього року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про публічні закупівлі”, який забезпечує законодавче підґрунтя для наступного етапу реформи держзакупівель – повного переходу на електронні тендери. Повний перехід на електронну систему держзакупівель відбудеться протягом 2016 року.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2