Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Велика Британія допоможе Україні в подоланні енергетичної кризи, - Юлія Свириденко
02.12.2022 | 18:43 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн-брифінгу розповіла про домовленості, які були досягнуті з Великою Британією під час візиту української делегації в Лондон.

Одним із найважливіших питань було відновлення української енергоструктури, що постраждала від ударів рф та забезпечення енергетичної безпеки країни в перспективі.

«Це завдання – ключове, яке сьогодні вирішує Україна. І над яким, за дорученням Президента Володимира Зеленського, працюють усі дотичні структури та органи державної влади України. Ми можемо говорити про системність залучення британського бізнесу до допомоги в ремонті енергетичної системи України та надання продукції, необхідної для постачання електроенергії в кризових умовах.

Департамент міжнародної торгівлі і Департамент бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великої Британії готують комплексний захід, на якому усі зацікавлені британські компанії обговорять з українськими візаві усі потреби в постачанні, характеристики обладнання, наявність умови поставок тощо. Цей захід відбудеться 12 грудня в Манчестері. Ми також наголосили на заходах з енергоефективності, які можуть нам допомогти пережити зиму і зменшити споживання енергії», - заявила Юлія Свириденко.

Такий простий спосіб, як заміна ламп живлення на світлодіодні LED-лампи, може допомогти Україні споживати на 7-10% менше електроенергії в момент пікового споживання. І британські колеги з Департаменту бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великої Британії та інших інституцій висловили свій інтерес в участі в таких проектах. 

«Також ми думаємо і над майбутнім, і про розвиток генерації в Україні. З керівництвом енергетичної компанії Rolls-Royce SMR ми говорили про малі модульні реактори, які можна підключати для живлення окремих населених пунктів чи мікрорайонів у містах, великих підприємств. Такі системи більш мобільні, гнучкі з точки зору потреб генерації та більш безпечні за сучасні АЕС. Мова йде про залучення українських компаній у виробництво обладнання і його використання в Україні», - наголосила Юлія Свириденко.

Детальніше про робочий візит Юлії Свириденко до Великої Британії можна дізнатись з відео - тут.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2