Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Міністерство економіки України презентувало проєкт Національного плану з енергетики та клімату на засіданні Консультативної групи високого рівня
04.03.2024 | 18:10 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Міністерство економіки України представило проєкт Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) на засіданні Консультативної групи високого рівня (HLAG). У зустрічі із міжнародними партнерами 4 березня 2024 року взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Заступник Міністра привітав учасників HLAG та відзначив, що розробка НПЕК почалася всього вісім місяців тому, і за цей час Україна зробила величезний прогрес. Після вступного слова Олексій Соболев представив проєкт НПЕКу. Зокрема, повідомив, що розпочався процес стратегічної екологічної оцінки (СЕО), продемонстрував основні цілі, які зафіксовані у проєкті НПЕК та поділився енергетичними політиками Плану. Наприкінці зустрічі Олексій Соболев закцентував на питаннях, які поки не вирішені або обговорюються. 

“Найголовніша частина прийде з впровадженням НПЕК. Нам потрібен не лише План, але й спроможність та ресурси для його реалізації. Ми дуже сподіваємося на тісну співпрацю з усіма нашими міжнародними партнерами та потенційними інвесторами, щоб перетворити плани, які ми сьогодні обговорюватимемо, у реальні зміни та реформи”, – наголосив заступник Міністра економіки Олексій Соболев під час свого виступу.

Також участь у презентації НПЕК взяли заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва та заступниця Міністра енергетики Світлана Гринчук. 

На зустрічі сторони обговорили також майбутню Конференцію з питань відновлення України та наступні кроки в рамках розробки НПЕК. 

Довідково:

Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2