З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів “Власна справа”, за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Андрій Богатир - засновник ігрового клубу-кав’ярні “Ретро Найтс” у Полтаві. Заклад працює за принципом антикафе, де можна придбати напої та провести час із друзями за грою. В колекції клубу близько 300 настільних ігор, сотні відеоігор для старих ігрових приставок, велика кількість коміксів. Відкрити заклад вдалося завдяки державній грантовій підтримці за програмою “Власна справа”.
“Грантова програма дуже допомогла. Частину коштів ми витратили на оренду більш комфортного приміщення. Також зробили столи під замовлення, дуже схожі до тих, які мають професійні ігрові клуби у США”, – розповів Андрій.
У межах грантової програми засновник ігрової кімнати-кав’ярні взяв на роботу двох людей. Вони працюють баристами. Заклад регулярно відвідують кілька сотень людей. Найчисельніша аудиторія – студенти.
“На початку ми орієнтувалися на тих людей, які вже грають у настільні ігри, але роблять це вдома або у невеликих орендованих приміщеннях. За кілька місяців ми зрозуміли, що почали приходити нові люди, найчастіше – молодь. Зараз 70% нашої аудиторії – студенти”, – розповідає засновник “Ретро Найтс”.
Ігровий ретро-клуб працює за принципом антикафе, коли відвідувачі платять за проведений час. Є погодинні, денні тарифи та місячні абонементи. Для студентів діють знижки.
Серед варіантів ігор – ретро-консолі, як-от Dendy, Sega, PlayStation1, PlayStation 2 та інші. Також є досить велика колекція ігор для кожної консолі та близько 100 коміксів, які можна читати. Найбільше в колекції настільних ігор, починаючи від дуже простих, як “дженга” до таких, в які можна грати цілий день.
Окрім гри, у закладі проводять тімбілдінги, корпоративи, дні народження та інші заходи, наприклад, перегляд фільмів.
“У нас проводяться «вінілові вечори» для любителів Hi-Fi музики (англ. High Fidelity – висока точність відтворення звуку). Також співпрацюємо із місцевим кіноклубом, який регулярно проводить кіновечори. Крім цього проводимо так званий «день 0» для тих, хто хоче спробувати настільні ігри, але не розуміє, з чого почати”, – каже Андрій.
В його планах - розширювати аудиторію, поповнювати бібліотеку ігор новинками та відкрити відділ для продажу ігор.
“Часто люди запитують, які ігри в нас можна придбати. Оскільки ми співпрацюємо з видавництвами і можемо продавати ігри за доступними цінами, то працюємо над тим, щоб відкрити авторизований магазин продажів. Зараз в процесі відкриття авторизованої точки продажу американської культової карткової гри Magic: The Gathering”, – розповів Андрій.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |