27 червня у Мінекономрозвитку перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов провів робочу зустріч щодо розробки кластерної програми як принципово нової стратегії розвитку національної промисловості України.
Промислові кластери - це сучасний комплексний підхід до промислової політики, що передбачає об’єднання кількох локалізованих підприємств в межах єдиного виробничого процесу для посилення конкурентних можливостей кожного із них. Він збільшує роль регіонального рівня економіки. Міжнародний досвід показує, що це ефективно: у ЄС кластери об’єднуються у регіональні ринки, сприяють розвитку інновацій та інфраструктури на місцях, забезпечують близько 38% робочих місць. 33,3% компаній, що працюють у межах кластерів демонструють стабільне зростання рівня зайнятості.
“Коли люди говорять про розвиток промисловості, вони чомусь завжди уявляють собі тільки підтримку з центру - бюджетні дотації, пільгові кредити і так інше. Є й інший підхід - розвивати промислові осередки там, де є підтримка місцевої влади та регіональні передумови для розвитку кластеру”, - пояснює Максим Нефьодов.
Поєднання сучасної кластерної політики, стратегій розумних спеціалізацій (економіка знань та інноваційних рішень) з політикою децентралізації дозволить Україні створити умови для економічного та промислового розвитку, зміцнити конкурентні переваги окремих регіонів та підвищити економічну спроможність громад на місцях.
Ольга Болібок, керівник проекту “Розвиток промисловості” Офісу реформ при КМУ в свою чергу розповідає: “Кластерний підхід вигідний для України через логістичні переваги, якісний людський капітал, і досвід організації промисловості із відповідною культурою виробництва. Кластерна промислова політика сприятиме тіснішій взаємодії української економіки з міжнародними партнерами та подальшої інтеграції України в ЄС. Вона має забезпечити розвиток інновацій в економіці, а також сприяти нарощуванню темпів зростання національного ВВП у наступні роки”.
Зустріч щодо обговорення кластерної політики була організована Міністерством економічного розвитку і торгівлі України разом із Офісом реформ Кабінету Міністрів України та Німецько-Українською промислово-торговельною палатою.
Презентація: http://bit.ly/2tr4sOW.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |