Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономрозвитку та Національна академія наук підписали Угоду про співпрацю
26.07.2017 | 14:49 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

26 липня  Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та Президент НАН України Борис Патон підписали Угоду про співпрацю між Національною академією наук України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Угода передбачає спільну роботу щодо модернізації економіки України, зокрема через виконання прикладних досліджень та науково-технічних розробок, у першу чергу, у сфері промисловості.

«Економічний розвиток та процвітання України – ключовий пріоритет діяльності Уряду. Але це тривалий і складний процес. Його рушієм має стати сучасна наука і технології. Наявний потенціал досліджень та інновацій необхідно спрямувати на забезпечення економічної ефективності і захист національної безпеки України, зокрема проекти для потреб військово-промислового комплексу», - підкреслив Степан Кубів.

Він зазначив що, пріоритетними завданнями Мінекономрозвитку  є  формування та реалізації державної економічної, промислової, інноваційної та інвестиційної політики.

«Залучення установ Національної академії наук України до виконання цієї місії дозволить досягти ефекту співпраці у розбудові української економіки та налагодженню ефективних міжнародних зв’язків», - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Ініціатива проведення спільних заходів Мінекономрозвитку і НАНУ дозволить поєднати потенціал державних службовців та науковців, а також відкриє нові можливості для їх реалізації.

Нові розробки та їх оперативне впровадження мають сприяти створенню робочих місць та високої доданої вартості, виходу українських товарів і послуг на зовнішні ринки, збільшенню податкових надходжень та добробуту нації.

«В умовах обмеження у ресурсах (в першу чергу фінансових) і часу Україна має створити ефективну інноваційну екосистему, де ключовими гравцями стануть державні службовці, промисловці, вчені та освітяни. Підтримую пропозицію Бориса Євгенович [Патона], щоб напрацювати до вересня конкретні проекти у рамках співпраці між нами», - підсумував Степан Кубів.

Довідково: Національна академія наук України (НАН України) — вища наукова самоврядна організація України, яка є найбільшим центром наукових досліджень в Україні.  Науковими установами НАН України в 2016 році впроваджено в різні галузі економіки України 1150 новітніх розробок, серед яких новітні технології, у тому числі інформаційні, машини, устаткування, матеріали, автоматизовані комплекси і системи, програмні продукти, бази даних і бази знань, сорти рослин, методичні рекомендації та методики, стандарти.

 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2