Процес повоєнного відновлення України неможливий без залучення іноземних інвестицій. Водночас, механізми страхування ризиків, які напрацювала держава, дозволяють вже зараз, не чекаючи закінчення війни, вести із партнерами діалог з приводу секторів, які викликають найбільшу зацікавленість світових інвесторів. На цьому акцентував заступник Міністра економіки України Олександр Грибан під час виступу на панельній дискусії в Ukraine House Davos у межах Всесвітнього економічного форуму.
«Ми заохочуємо іноземних інвесторів розглядати Україну як платформу розвитку бізнесу і, не втрачаючи час, вже зараз бути залученими до інвестування та процесу відбудови країни. Для цього була створена ініціатива з залучення інвестицій Advantage Ukraine та інвестиційне меню можливостей з потенціалом понад $400 млрд», - зазначив Олександр Грибан.
«Україна вже зараз має бути на порядку денному світової інвестиційної спільноти. Реалізуючи масштабну промоційну кампанію щодо інвестиційних переваг ми прагнемо, щоб Україну сприймали як країну з величезними можливостями», - додав він.
Лише за перші кілька місяців роботи Advantage Ukraine до інвестиційної платформи надійшло більш ніж 500 запитів щодо можливостей інвестування в Україні, а також пропозицій проектів та торговельної співпраці. Чималий інтерес потенційних інвесторів з таких країн як США, Велика Британія, Німеччина, Данія, Бельгія до проектів зокрема в агросекторі, транспортній інфраструктурі, оборонній промисловості, секторі інновацій та технологій.
«Проектна команда Advantage Ukraine, що складається з професійних інвестбанкірів, спеціалістів інвест фондів та “Великої четвірки” і працює за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», вже опрацьовує понад 50 проектів на суму $8,69 млрд. Серед найбільш поширених напрямків консультування питання інвестиційних стимулів, страхування воєнних ризиків та залучення боргового капіталу», - зазначив Олександр Грибан.
За його словами, для страхування інвестицій від воєнних ризиків Україна співпрацює, зокрема, з агентством Світового банку MIGA та американською агенцією DFC. Так, в рамках пілотного проекту MIGA вже має три кейси, за якими зробила компаніям пропозицію щодо страхування.
Нагадаємо, Юлія Свириденко у Давосі запросила політиків та бізнесменів долучитися до післявоєнної відбудови України та реалізації спільних проектів. Зокрема, Міністр економіки України підкреслила, що саме зараз приватний бізнес має найкращі шанси, аби розпочати інвестиції в нашу країну та отримати відповідні переваги перед конкурентами.
Довідково
Ініціативу з залучення інвестицій Advantage Ukraine було презентовано 6 вересня в рамках кампанії, розробленої WPP за підтримки Президента України. На платформі зібрано інвестиційні проекти та можливості у 10-ти галузях економіки з загальним потенціалом на суму понад $400 млрд.
У листопаді Мінекономіки також підписало Меморандум про взаєморозуміння із найбільшою у світі інвестиційною компанією BlackRock. У межах цієї співпраці Україна отримає консультації щодо розробки спеціальної платформи для залучення у першу чергу приватного капіталу до відновлення України та підтримки економіки.
Наразі Уряд працює над практичними інструментами та проектами з відбудови задля швидкого повоєнного відновлення України.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |