Партнери позитивно сприйняли озвучені Україною на Конференції з питань відновлення у Лондоні національні підходи до гуманітарного розмінування територій та готові надавати відповідну технічну й фінансову допомогу. Про це повідомила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час засідання Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування.
«Запропоновані нами підходи до моделей та стандартів розмінування були сприйняті позитивно. Партнери розуміють, що саме такі, де в чому нетипові, рішення дозволять нам максимально пришвидшити очищення територій. Тому підтримка є, готовність допомагати технічно і фінансово – є, працюємо далі. Наступного місяця обговоримо з пулом донорів механізми фінансування розмінування. І починаємо активну роботу над Стратегією протимінної діяльності», - зазначила Юлія Свириденко.
Як зазначалось в ході МРГ, підтримка підходів України була висловлена партнерами й під час зустрічі в Швейцарії Групи підтримки протимінної діяльності, до якої входять провідні країни-донори (зокрема, США, Великобританії, Японії, Канади, Німеччини, Франції, Нідерландів, Данії). Зустріч відбулася в рамках підготовчих заходів до 26-ї Міжнародної зустрічі національних директорів з питань протимінної діяльності та радників ООН. Значна увага приділялась питанням гуманітарного розмінування України, ці ж пункти розглядали і під час 26-ї Міжнародної зустрічі, що відбулася 22-23 червня в Женеві.
Зокрема, на заходах в Женеві представниками міжнародних організацій зазначалося, що ситуація з забрудненням територій в Україні сьогодні аналогічна тій, яка склалася в Європі після Другої світової війни. Тоді для подолання викликів вся Європа об’єдналася. Сьогодні такого об’єднання потребує гуманітарне розмінування України.
На засіданні Міжвідомчої робочої групи були розглянуті актуальні питання гуманітарного розмінування. Зокрема:
- сертифікації українських та іноземних операторів;
- можливість залучення потужних інформаційних технологій, в т.ч. штучного інтелекту для оптимізації планування та організації робіт з розмінування;
- залучення інших сучасних технологій з розмінування.
Так, зокрема, було зазначено, що проєкт з тестування технологій дистанційного обстеження територій за допомогою дронів добігає кінця. Результати будуть проаналізовані, за підсумками найбільш ефективні технології, запропоновані іноземними виробниками будуть залучені до обстеження українських земель.
Водночас Україна зацікавлена в розвитку вітчизняних технологій та техніки з розмінування. Під час засідання МРГ були обговорені питання фахової експертної оцінки наявних на українському ринку пропозицій та залучення до гумрозмінування кращих вітчизняних розробок.
Як підкреслала під час засідання МРГ Юлія Свириденко, сьогодні в центрі уваги залишається також реалізація плану пріоритетного гуманітарного розмінування земель сільгосппризначення, робота з партнерами щодо посилення спроможностей українських урядових операторів, зокрема оснащення їх технікою та обладнанням.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |