9 жовтня у Брюсселі делегація України в складі представників Мінекономрозвитку та Державної служби геології та надр взяла участь у пленарному засіданні Групи Єврокомісії з питань постачання сировинних матеріалів (Raw Materials Supply Group) та засіданні Європейського інноваційного партнерства з питань сировинних матеріалів (The European Innovation Partnership on Raw Materials).
Захід було присвячено аналізу загального стану добувної промисловості, а також презентації та обговоренню результатів дослідження елементів живлення (акумуляторів) із визначенням подальших дій, сформованих на його основі.
Українська делегація проінформувала Європейську комісію щодо прогресу в реформуванні галузі геології та надрокористування в Україні. В рамках засідання сторони обговорили можливості України щодо постачання сировини для елементів живлення (акумуляторів) до ЄС. Українська сторона також висловила зацікавленість щодо більш активної участі структур ЄС у наданні консультаційної та технічної допомоги геологічній галузі України в процесі подальшого реформування, приведення дозвільних процедур до кращих європейських практик, зокрема, запровадження електронного “єдиного вікна” для дозвільних процедур.
Делегація України запевнила представників ЄС у повній готовності розширювати зв’язки з європейськими партнерами та використовувати всі наявні можливості механізму участі у Групі Єврокомісії. Відзначено, що такий вид співпраці є запорукою розвитку співробітництва України з ЄК щодо політичних, законодавчих та інноваційних ініціатив ЄС в сфері виробництва та видобутку, торгівлі та сталого й екологічно сумісного використання сировинних товарів (за винятком енергетичних та агрохарчових товарів).
Довідково
Група з питань постачання сировинних матеріалів (Raw Materials Supply Group) є робочою експертною групою при Генеральному директораті Єврокомісії “Внутрішній ринок, підприємництво, промисловість та МСБ” (DG “GROW”). Її функції – надання експертної допомоги ЄК в імплементації чинного законодавства, програм та політики ЄС у сфері сировинних матеріалів, експертне сприяння ЄК в підготовці законодавчих пропозицій і політичних ініціатив, а також здійснення координації дій з державами-членами ЄС у галузі сировинних матеріалів. Більш детально про діяльність RMSG за посиланням.
У жовтні 2017 року Україні було надано статус спостерігача (тип “E”) в Експертній групі ЄК з питань постачання сировинних матеріалів. Таке рішення підтверджує статус добувної промисловості в якості одного з пріоритетів промислового напрямку співпраці у рамках Діалогу високого рівня Україна-ЄС та сприятиме більш активній участі в європейських, глобальних і регіональних ланцюгах доданої вартості.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |