Сьогодні, 26 жовтня, відбулася зустріч щодо запровадження стратегії смарт-спеціалізації для національної промисловості України, у якій взяли участь представники ЄС і перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.
Смарт-спеціалізація промисловості – це підхід Європейського Союзу до виявлення унікальних функцій і активів кожної країни і регіону, підкреслення конкурентних переваг промисловості кожного регіону і зосередження уваги регіональних партнерів на баченні майбутніх досягнень. Смарт-спеціалізація має вирішальне значення для фактичної ефективності інвестицій в інновації в промисловості. Разом з розвитком підприємництва і кластерної структури промисловості вона є частиною економічної децентралізації України відповідно до Нової індустріальної політики, яку Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів презентував у вересні.
Запровадження смарт-спеціалізації промисловості розпочнеться з пілотного проекту у трьох регіонах. Результати пілоту будуть проаналізовані і використані для масштабування проекту на інші регіони
“Ми усвідомлюємо, що смарт-спеціалізація - це одне з рішень, які допоможуть трансформувати українські індустрії. Це також ключова частина зусиль Європи, допомогти українським регіонам вийти з економічної рецесії, яку спричинила російська агресія”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
Стратегія смарт-спеціалізації вже давно і ефективно використовується у Європейському Союзі. Тому разом з Офісом реформ Кабінету Міністрів України допомагатиме її впроваджувати в Україні Спільний дослідницький центр при Єврокомісії.
“Смарт-спеціалізацію у ЄС використовують, наприклад, для електромобілів. Немає місця, де вони виготовляються повністю, натомість різні регіони виробляють різні частини, потім їх збирають. Це дуже добре працює для нашої економіки має допомогти Україні. Запровадження смарт-спеціалізації в Україні також передбачає реєстрацію на Smart Spesialisation Platform і дозволить користуватися всіма її перевагами”, - зазначила під час своєї доповіді Моніка Матусяк, голова місії Спільного дослідницького центру в Україні.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |