Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
У Дніпрі відбулось виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку
21.05.2018 | 14:35 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 21 травня, понад 60 підприємців Дніпропетровщини зібралось на відкритий діалог з представниками влади під час “Експортного дня” у Дніпрі.

В рамках діалогу, організованого Офісом з просування експорту та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Дніпропетровської ОДА, відбулось виїзне засідання Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку. Захід відбувся під головуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торгового представника України Наталії Микольської.

 «Нам важливо чути проблеми експортерів “з перших вуст” та спільно шукати шляхи їх вирішення, бо експорт якісно змінює країну. Закликаю експортерів регіону використовувати наявні інструменти Мінекономрозвитку, Офісу з просування експорту для того, щоб виходити на нові ринки та знаходити партнерів закордоном, використовувати можливості в рамках діючих угод про вільну торгівлю», - заявила Наталія Микольська.

Як зазначила керівник Офісу з просування експорту Мар’яна Каганяк: “Інформування про експортні можливості та можливості для розвитку бізнесу є одним з завдань Офісу з просування експорту. Тому щомісяця разом з Мінекономрозвитку ми організовуємо “Експортні дні” в різних куточках країни, щоб у формі діалогу почути потреби бізнесу на місцях та розказати про практичні інструменти Офісу для підтримки експортерів”.

В рамках Експортного дня бізнес також мав можливість дізнатися про систему державної підтримки та посування експорту, зокрема, запуск роботи Експортно-кредитного агентства, Державної установи “Офіс з просування експорту”, роботу Ради з міжнародної торгівлі, розробку секторальних та крос-секторальних експортних стратегій. Перші консультації з розробки секторальних та крос-секторальних стратегій, із залученням бізнесу, держорганів та громадськості, заплановані вже на початок червня цього року.

Також обговорили можливості, які пропонує експортерам Офіс з посування експорту, зокрема визначення експортної готовності, індивідуальний консалтинг, навчальні програми для експортерів, торгові місії та виставки та використання мережі Enterprise Europe Network для пошуку партнерів за кордоном. Докладніше про ці інструменти можна дізнатися на сайті Офісу (www.epo.org.ua).


Довідково
Офіс з просування експорту – консультативно-дорадчий орган при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, покликаний допомагати українському бізнесу у виході на зарубіжні ринки, шляхом розвитку їх експортних компетенцій.
Експортна статистика:
У I кварталі 2018 р. Дніпропетровська область експортувала товарів на 1 966,6 млн дол. США, що на 10,7% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами зі 136 країнами світу, основним з яких є Європейський Союз (39,6% загального експорту товарів).
В товарній структурі зовнішньої торгівлі Дніпропетровщини основні позиції займають недорогоцінні метали та вироби з них (59%), мінеральні продукти (27%), жири та олії тваринного або рослинного походження (3,8%).

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2